Operat szczacunkowy i wycena

Czyli o adaptacji, wyodrębnianiu, sprzedaży, podziałach, sposobach korzystania na wyłączność itp.
Wiadomość
Autor
Michał.p
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 14-04-2014, 19:47

Operat szczacunkowy i wycena

#1 Post autor: Michał.p » 14-04-2014, 20:13

Witam wszystkich serdeczne

Mam mały problem mianowicie tak. Operat szacunkowy w którym była podana cena za wykup skończonej adaptacji była 89 tys za lokal i 5900 za uzytkowanie wieczyste ale nie było kasy i tego nie wykupilem. Wspólnota podniosła czynsz ze mnie to zmobilizowało i wspólnota zrobiła nowa uchwale i to była ostateczna w której był podany czas do kiedy trzeba to wykupić i było napisane ze na podstawie nowego operatu szacunkowego. Wiec znalazłem panią która zrobiła nowy operat szacunkowy i cena jest 67 tys za lokal i 2900 za użytkowanie. Dzisiaj zadzwoniła pani prawnik bo wszystko przez nią zalatwialem i powiedziała ze zarządcą powiedział ze ta cena jest zaniżona i albo ja podań moja cenę albo wspólnota zrobi nowy operat szacunkowy na swoj koszt. Co ja w takiej sytuacji mógłbym zrobić? Mi ta cena pasuje. Moja adaptacja ma 112 m2 i jest to w Szczecinie. Czy jest to ktoś w stanie podważyć? To zrobiła osoba która ma odpowiednie kwalifikacje.

Z gory dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5982
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Operat szczacunkowy i wycena

#2 Post autor: piotrusb » 15-04-2014, 17:27

Twoj post jest nieco niezrozumiały - przynajmniej dla mnie. Można się jedynie domyślać o co chodzi, ale bez pewności trudno coś doradzać.
Michał.p pisze:była podana cena za wykup skończonej adaptacji
Co nazywasz adaptacją? Co zaadaptowałeś, czyją to coś jest własnością? To część nieruchomości wspólnej?
Michał.p pisze:Wspólnota podniosła czynsz ze mnie
Jesteś najemcą lokalu, właścicielem?
Michał.p pisze:wspólnota zrobiła nowa uchwale i to była ostateczna w której był podany czas do kiedy trzeba to wykupić i
Co wykupić? Zaadaptowany lokal/część NW?
Michał.p pisze:Moja adaptacja ma 112 m2 i jest to w Szczecinie. Czy jest to ktoś w stanie podważyć?
Co podważyć - operat?
Michał.p pisze:Wiec znalazłem panią która zrobiła nowy operat szacunkowy
Czy ta pani jest uprawnionym rzeczoznawcą majątkowym? Porównywałeś oba operaty? Czy były robione tą samą metodą? Skąd wzięła się tak duża róznica?
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Operat szczacunkowy i wycena

#3 Post autor: irenalo » 16-04-2014, 17:57

Michał.p pisze:Operat szacunkowy w którym była podana cena za wykup skończonej adaptacji była 89 tys za lokal i 5900 za uzytkowanie wieczyste
Michał.p pisze:Wiec znalazłem panią która zrobiła nowy operat szacunkowy i cena jest 67 tys za lokal i 2900 za użytkowanie.
Mogę zrozumieć rozbieżności w wycenie lokalu a nie rozumiem skąd taka różnica w cenie użytkowania wieczystego?
Ta Twoja pani chyba nie jest osobą zbyt kompetentną.
Umowę użytkowania wieczystego zawierasz z gminą albo Skarbem Państwa.
I to miasto albo Skarb Państwa wycenia grunt i ustala warunki na jakich zawierasz umowę.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości”