Adaptacja pralni na kotłownię

Czyli o adaptacji, wyodrębnianiu, sprzedaży, podziałach, sposobach korzystania na wyłączność itp.
Wiadomość
Autor
lokator50
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 22-07-2012, 19:56

Adaptacja pralni na kotłownię

#1 Post autor: lokator50 » 22-07-2012, 20:03

Witam,

jestem najemcą lokalu, pod którym znajduje się pralnia, w której ongiś znajdował się piec do gotowania prania. Wynajmuję ją wraz z sąsiadką od wspólnoty mieszkaniowej, płacąc miesięczny czynsz. Przy remoncie mieszkania zdecydowałem się na wyburzenie trzech pieców kaflowych i zamontowanie centralnego ogrzewania, gdzie piec miałby się znajdować w pralni (pod kuchnią mojego lokalu).

W związku z otrzymaniem pozwolenia od kominiarzy i wyznaczenia szybu kominowego począłem działania mające na celu montaż pieca węglowego o mocy 8 kW. Jednakże lokatorzy, którzy są właścicielami swoich lokali nie wyrażają zgody, aby tam znajdował się ten mały piec. Tłumaczą się tym, że grozi to zapaleniem pomieszczenia oraz wybuchami, które w ich mniemaniu będą miały miejsce w piecu.

Proszę o pomoc, co mam zrobić, aby ten piec mógł być w tymże pomieszczeniu (wzory dokumentów, sposób dalszego postępowania na drodze prawnej). Zmuszony byłem zamontować to ogrzewanie w związku z tym, iż miejski zarząd budynków mieszkalnych od 2010 roku obiecywał mi przebudowę trzech pieców i do dnia dzisiejszego tego nie dokonał.

Pozdrawiam!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Adaptacja pralni na kotłownię

#2 Post autor: Prim » 22-07-2012, 21:54

Przede wszystkim musisz mieć zgodę od właściciela pomieszczenia, czyli wspólnoty mieszkaniowej. Zadziwiające jest to, że się o nią nie zwróciłeś na samym początku. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której np. wynajmuję komuś mieszkanie, a ten ktoś bez mojej zgody burzy ścianki działowe, demontuje ogrzewanie, montuje nowe czy przeprowadza inne prace prowadzące do trwałych zmian w lokalu.
Przy okazji: albo ktoś jest w danym lokalu lokatorem, albo właścicielem. Nie da się raczej tego połączyć :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości”