czy musze placic wspolnocie za wykup adaptacji strychu

Czyli o adaptacji, wyodrębnianiu, sprzedaży, podziałach, sposobach korzystania na wyłączność itp.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8832
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: czy musze placic wspolnocie za wykup adaptacji strychu

#7 Post autor: irenalo » 02-11-2011, 08:13

bullet pisze:2. mieszka nas 5 rodzin z czego 1 mieszkanie nie jest wlasnosciowe- nie wiem kto jest wlascicielem mieszkania chyba miasto Wrocław.
Nie ma znaczenia ile rodzin mieszka. Ma znaczenie ile jest lokali - mieszkalnych i użytkowych np. sklep, biura.
Przyjmuję, że u Ciebie jest 5 lokali. 4 wykupione i jeden należący do gminy Wrocław. Tak?
Jeżeli tak, to będziesz potrzebował zgody wszystkich właścicieli lokali.
Jeżeli lokal jest współwłasnością małżonków, to zgoda obojga. No i oczywiście zgoda gminy Wrocław.
bullet pisze:jeszcze raz prosze o odpowiedz na pytanie czy musze do wpsolnoty wplacic roznice miedzy cena rynkowa a kosztami jakie poniose na remont?
Proponuję zacząć od gminy Wrocław. Trzeba dotrzeć do kogoś, kto w imieniu gminy może zawrzeć umowę na adaptację i sprzedaż udziału we współwłasności.
I sądzę, że to właśnie ta osoba będzie miała odpowiednią umowę i to gmina Wrocław będzie stawiała warunki.

A na początek Ustawa o własności lokali:
http://lex.pl/bap/student/Dz.U.2000.80.903.html
Zgodnie z art. 19 jesteście tak zwaną małą wspólnotą, więc w kwestii zarządzania obowiązują Was zapisy Kodeksy cywilnego art. 195 -221.
http://kodeks-cywilny.org/II-wlasnosci- ... olwlasnosc

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8832
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: czy musze placic wspolnocie za wykup adaptacji strychu

#8 Post autor: irenalo » 02-11-2011, 08:49

I jeszcze jedno. Jeżeli chcesz zrobić mieszkanie ze strychu, to najpierw warto się dowiedzieć czy są ku temu warunki techniczne.
1. Czy stropy nie będą wymagały wymiany?
2. Czy jest możliwość przyłączenia do instalacji wspólnych: gazowej, elektrycznej, sanitarnej.
Może któraś z tych instalacji będzie wymagała całkowitej wymiany.

I czy chcesz zaadaptowany strych dołączyć do swojego mieszkania czy też chcesz zrobić drugie mieszkanie? Jesteś właścicielem lokalu, tak?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bullet
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 01-11-2011, 01:24

Odp.: czy musze placic wspolnocie za wykup adaptacji strychu

#9 Post autor: bullet » 02-11-2011, 09:51

witam
jestem i nie jestem wlascicielem mieszkania na parterze, potem jest 1 pietro i potem strych.
konkretnie wlascicielem na papierze mieszkania w tej klatce jest moja siostra. Rozumiem , ze od niej tez bede potrzebowal zgody ale z tym nie bede mial problemu.
Naprawde super, ze jest ktos taki jak Wy, wielka nieoceniona pomoc :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu


Adax
.
.
Posty: 83
Rejestracja: 28-01-2012, 21:35

Odp.: czy musze placic wspolnocie za wykup adaptacji strychu

#11 Post autor: Adax » 26-02-2012, 00:22

Mam podobny temat do rozgryzienia... czy ktoś pomoże ile orientacyjnie taka adaptacja kosztuje? Tzn. projekt, zezwolenia, instalacje (woda, gaz, prąd,...), itp. Ciekawy też jestem jakie są procentowo ceny rynkowe pomieszczeń gospodarczych do adaptacji, czy 20% ceny mieszkania to ok? :) Ponadto jakie będą koszty aktualizacji cz. wspólnych?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Wszystko o strychach i zmianach przeznaczenia innych części wspólnych nieruchomości”