Docieplenie połaci dachu
Docieplenie połaci dachu
Witam,
mieszkam we wspólnocie - 24 lokale, na 4 piętrze - część w skosach. Mam strop docieplony wełną, i poddasze nad sobą które jest nie ocieplone (blacha i membrana). W lecie można się ugotować, w zimie - ciemne plamy na suficie.
Wspólnota nie zgodzi się na docieplenie dachu i zastanawiam się czy nie zrobić tego na własny koszt - wełna lub piana PUR. Właz na strych jest z klatki i istnieje możliwość odcięcia części poddasza nad moim mieszkaniem (zabudowa + drzwi) tak aby zapanować nad temperaturą.
Nie chce tam mieszkać, nie planuje zrobić wejścia z mieszkania, ale nie chce aby mi się tam ktoś plątał. Czy można to jakoś rozwiązać aby np. trzymać tam legalnie np. choinkę czy pudła z ozdobami świątecznymi.
Pytanie jak się do tego zabrać i na co uważać Dodam że na ostatnim piętrze są 2 mieszkania i mój sąsiad też jest zainteresowany samodzielnym ociepleniem bo ma te same kłopoty więc nawet odcięcie nie było by potrzebne.
mieszkam we wspólnocie - 24 lokale, na 4 piętrze - część w skosach. Mam strop docieplony wełną, i poddasze nad sobą które jest nie ocieplone (blacha i membrana). W lecie można się ugotować, w zimie - ciemne plamy na suficie.
Wspólnota nie zgodzi się na docieplenie dachu i zastanawiam się czy nie zrobić tego na własny koszt - wełna lub piana PUR. Właz na strych jest z klatki i istnieje możliwość odcięcia części poddasza nad moim mieszkaniem (zabudowa + drzwi) tak aby zapanować nad temperaturą.
Nie chce tam mieszkać, nie planuje zrobić wejścia z mieszkania, ale nie chce aby mi się tam ktoś plątał. Czy można to jakoś rozwiązać aby np. trzymać tam legalnie np. choinkę czy pudła z ozdobami świątecznymi.
Pytanie jak się do tego zabrać i na co uważać Dodam że na ostatnim piętrze są 2 mieszkania i mój sąsiad też jest zainteresowany samodzielnym ociepleniem bo ma te same kłopoty więc nawet odcięcie nie było by potrzebne.
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Schowaj odnośniki |
Re: Docieplenie połaci dachu
Przede wszystkim musisz na to uzyskać zgodę wspólnoty, bo poddasze jest częścią nieruchomości wspólnej.
Albo musiałbyś wynająć od wspólnoty poddasze (wspólnota może, ale nie musi, w zamian za ocieplenie dachu na Twój koszt odstąpić na stałe, albo na jakiś czas od pobierania czynszu), albo zawrzeć umowę o czasowym podziale nieruchomości do korzystania (quoad usum). Jednak w tym drugim przypadku nie wystarczy uchwała, konieczna jest umowa wszystkich właścicieli.
piotrusb
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Schowaj odnośniki |
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post

