Prosze o wyrażenie swojej opini w ankiecie

Pomagamy i wspieramy w potrzebie użytkowników forum i wspólnoty mieszkaniowe
Wiadomość
Autor
eryk_122
.
.
Posty: 22
Rejestracja: 21-05-2016, 13:16

Odp.: Prosze o wyrażenie swojej opini w ankiecie

#13 Post autor: eryk_122 » 22-05-2016, 10:59

piotrusb pisze:Jeśli skompletowanie kompetentnego i pracowitego zarządu jest trudne, to powierzenie zarządu może być dobrym wyjściem, ale trzeba do tego znaleźć dobrego zarządcę - sprawdzić opinie, referencje, porozmawiać z właścicielami lokali, we wspólnotach, które takiego zarządcę zatrudniły itp.
Nad tym rozwiązaniem się zastanawiam. Jeśli wybierzemy zarządce po weryfikacji to w umowie jest realne żeby zapisać okres wypowiedzenia jeden miesiąc ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

eryk_122
.
.
Posty: 22
Rejestracja: 21-05-2016, 13:16

Odp.: Prosze o wyrażenie swojej opini w ankiecie

#14 Post autor: eryk_122 » 22-05-2016, 11:07

piotrusb pisze:To należy zmienić administratora - to jest czynność zwykłego zarządu, a więc leży w kompetencji zarządu wspólnoty.
Ewentualnie, właściciele lokali mogą zmienić zarząd, do czego potrzebna jest uchwała. .
Była uchwala większość była za odwołaniem administratora. Ale on nie przyjął rozwiązania umowy za porozumieniem stron, wiec zostało przekazane za wypowiedzeniem, ale i tej nie chce przyjąć. Umowa podpisana była na 3 lata kończy się z końcem roku 2017. I chyba wybiera się do sądu, ale ile w tym prawdy nie wiem. Tutaj bym prosi o poradę jeszcze o jakieś rozwiązanie sytuacji.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

eryk_122
.
.
Posty: 22
Rejestracja: 21-05-2016, 13:16

Odp.: Prosze o wyrażenie swojej opini w ankiecie

#15 Post autor: eryk_122 » 22-05-2016, 11:16

elmaz pisze:Podkreślam słowo - odpowiadają - bo tutaj zawiera się chyba istota nieporozumienia. Istnieje możliwość (praktykowana zwłaszcza w większych wspólnotach), że oprócz takiego zarządu zatrudnia się firmę administrującą - która zajmuje się bieżącym nadzorem nad funkcjonowaniem osiedla. Z taką firmą podpisuje się zwykłą umowę - i jak firma się nie sprawdza, to zarząd może ją zwolnić wypowiadając w imieniu wspólnoty tę umowę.

I właśnie m.in. coś takiego zaproponowałem - a z tego co Ty napisałeś - właśnie również coś takiego miałeś i coś takiego chcesz
ja na poprzedniej nieruchomości miałem wspólnotę na której był zarząd ale firma zarządzająca i administrująca, a zarząd był jak pisałem do dyspozycji firmy dla załatwiania spraw bierzących i był pośrednikiem w kontaktach z zarządcą.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

eryk_122
.
.
Posty: 22
Rejestracja: 21-05-2016, 13:16

Odp.: Prosze o wyrażenie swojej opini w ankiecie

#16 Post autor: eryk_122 » 22-05-2016, 11:20

elmaz pisze:Więc ja Ci chciałem powiedzieć - że TO JEST TAKA SAMA SYTUACJA. Tzn. w obu przypadkach miałeś/masz zarząd właścicielski i firmę administrującą - to że ona nazywała się firmą zarządzającą tutaj nic nie zmienia. To tylko nazewnictwo. Jeśli istniał zarząd - to tak naprawdę była administatorem.
ok, rozumie co miałeś na myśli. Troche zamieszałem nie doczytałem pewnie z braku wiedzy na ten temat.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

eryk_122
.
.
Posty: 22
Rejestracja: 21-05-2016, 13:16

Odp.: Prosze o wyrażenie swojej opini w ankiecie

#17 Post autor: eryk_122 » 22-05-2016, 11:26

elmaz pisze:Pytanie jeszcze - jaka jest w tym rola dewelopera, o którym wspomniałeś? Czy przypadkiem nie jest to jakiś administrator odziedziczony po deweloperze, na nowym osiedlu?
Deweloper podpisał pierwsza umowę z tym administratorem po oddaniu bloku i do dziś jest ważna na 3 lata do końca 2017r.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

eryk_122
.
.
Posty: 22
Rejestracja: 21-05-2016, 13:16

Odp.: Prosze o wyrażenie swojej opini w ankiecie

#18 Post autor: eryk_122 » 22-05-2016, 11:32

Na koniec moich odpowiedzi chciałbym bardzo podziękować za porady wszystkim i poprosić tych którzy udzielili porad o zebranie swoich myśli w 3 punktach może więcej 4 :) Ja zbiorę sobie wasze myśli i przedstawię sąsiadom.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomagamy i wspieramy”