Proszę o pomoc i ocenę wykonania przez dewelopera

Pomagamy i wspieramy w potrzebie użytkowników forum i wspólnoty mieszkaniowe
Wiadomość
Autor
sikor1984
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 03-03-2015, 10:40

Proszę o pomoc i ocenę wykonania przez dewelopera

#1 Post autor: sikor1984 » 03-03-2015, 10:48

Witam
Nie podoba mi się wykonanie załączonych do wiadomości w formie zdjęć włącznika, numeru na drzwiach i powyginanych balustrad. Budynek oddany we wrześniu 2013 . Deweloper mówi że się nie da poprawić a Zarządca stoi po jego stronie. Co wy o tym sądzicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Proszę o pomoc i ocenę wykonania przez Dewelopera

#2 Post autor: jaceko » 03-03-2015, 18:52

Na początek zmienić zarządcę. Ma stać po stronie Wspólnoty.
Zapewne zarządca wybrany przez dewelopera i wpisany w Akty Notarialne?
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Proszę o pomoc i ocenę wykonania przez Dewelopera

#3 Post autor: elmaz » 03-03-2015, 19:46

sikor1984 pisze:Co wy o tym sądzicie?
Ja sądzę, że reklamować możesz to, co jest niezgodne ze sztuką budowlaną lub zawartą umową sprzedaży (w tym umową wstępną) - nic więcej. I ma to niewiele wspólnego z podobaniem się lub nie.

Jeśli jesteś w stanie wykazać wady biorąc pod uwagę powyższe kryteria, to możesz to reklamować, jeśli nie - same wrażenia estetyczne nie wystarczą.

Zdjęcia nie dają na ten temat jednoznacznego poglądu - ale obawiam się, że żadne przepisy nie zabraniają umieszczenia włącznika albo numeru w taki sposób.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Proszę o pomoc i ocenę wykonania przez Dewelopera

#4 Post autor: jaceko » 04-03-2015, 09:05

Swoją drogą te usterki to pikuś. U mnie przeciekają tarasy. Sprawa 5 rok w sądzie, choć na szczęście kilka dni temu sąd zgodził się na zabezpieczenie.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

sikor1984
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 03-03-2015, 10:40

Odp.: Proszę o pomoc i ocenę wykonania przez Dewelopera

#5 Post autor: sikor1984 » 04-03-2015, 10:42

elmaz pisze:
sikor1984 pisze:Co wy o tym sądzicie?
Ja sądzę, że reklamować możesz to, co jest niezgodne ze sztuką budowlaną lub zawartą umową sprzedaży (w tym umową wstępną) - nic więcej. I ma to niewiele wspólnego z podobaniem się lub nie.

Jeśli jesteś w stanie wykazać wady biorąc pod uwagę powyższe kryteria, to możesz to reklamować, jeśli nie - same wrażenia estetyczne nie wystarczą.

Zdjęcia nie dają na ten temat jednoznacznego poglądu - ale obawiam się, że żadne przepisy nie zabraniają umieszczenia włącznika albo numeru w taki sposób.
To weź się jeszcze raz przyjrzyj jak to jest wykonane. W życiu też wszystko robisz byle jak?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

sikor1984
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 03-03-2015, 10:40

Odp.: Proszę o pomoc i ocenę wykonania przez Dewelopera

#6 Post autor: sikor1984 » 04-03-2015, 10:52

jaceko pisze:Na początek zmienić zarządcę. Ma stać po stronie Wspólnoty.
Zapewne zarządca wybrany przez dewelopera i wpisany w Akty Notarialne?
Zarządca wybrany przez Dewelopera palanta a czy wpisany do aktu to nie pamiętam ale czy to coś zmienia? Jak skutecznie zmienić zarządcę żeby nie było żadnych problemów z kasą naszą i następny zarządca nie musiał po nim sprzątać?
jaceko pisze:Swoją drogą te usterki to pikuś. U mnie przeciekają tarasy. Sprawa 5 rok w sądzie, choć na szczęście kilka dni temu sąd zgodził się na zabezpieczenie.
W całym budynku/osiedlu jest jeszcze kilka defektów i braku starań Zarządcy o których nie wspominałem więc nie taki pikuś. Ogólnie mam zepsute samopoczucie przez to jak z czasem wszystko wyszło bo myslałem że będzie fajne osiedle a wyszło tanio i niestarannie. Mogę dorzucić zdjęcia jak chcesz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomagamy i wspieramy”