Rozliczanie ogrzewania.

Pomagamy i wspieramy w potrzebie użytkowników forum i wspólnoty mieszkaniowe
Wiadomość
Autor
atirikiki
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 29-07-2014, 15:51

Rozliczanie ogrzewania.

#1 Post autor: atirikiki » 29-07-2014, 16:43

Witam Wszystkich.

Od kwietnia tego roku jestem posiadaczem mieszkania, które do tej pory było mieszkaniem kwaterunkowym. Zaznaczę tylko, że w tym samym dniu zostały wykupione wszystkie pozostałe kwaterunkowe mieszkania z naszej bramy. Budynek nasz składa się z dwóch klatek schodowych z tymże obie te części nie znajdują się w jednej płaszczyźnie (elewacja) tylko są przesunięte o kilka metrów względem siebie. Obie wspólnoty zarządzane są przez tą samą firmę.
W 2012 roku nasza część została ocieplona. Ponieważ, żeby wykup nie przebiegł tak pięknie okazało się, że musimy jednorazowe zapłacić za to ocieplenie gminie w wysokości jaka przypadłą na nasze mieszkanie, o czym oczywiście nie było mowy w propozycji wykupu mieszkania.
Ta sytuacja uczuliła nas więc kwestie związane z opłatą za ogrzewanie. Okazało się wtedy, że pomimo docieplenia naszej części budynku za ogrzewanie w dalszym ciągu są niedopłaty.

Korzystając z okazji załatwiania formalności związanych ze zgłoszeniem wykupionego mieszkania u zarządcy podnieśliśmy ten temat.
Otrzymaliśmy odpowiedź, że:
- jest jeden węzeł na obie klatki
- w umowie na dostarczanie energii cieplnej jest zaznaczone, że opłaty za energie cieplną są wnoszone w stosunku 50 do 50% na każdą z klatek. W praktyce więc oprócz tego, że ponosimy (lub ponieśliśmy) koszty na ocieplenie naszej części budynku to teraz jeszcze płacimy za straty powstające w nieocieplonej sąsiedniej klatce.

Niby też chcieli ocieplać w 2012 ale coś nie wyszło z finansami. Podobno mieli robić to w tym roku ale już sierpień za pasem i nic w tej kwestii się nie dzieje.

Pytanie: czy możliwy jest taki zapis w umowie z zakładem ciepłowniczym gdy jest jeden węzeł na dwie klatki? Czy po prostu zarządca nas zbył.

Co moglibyśmy zrobić tudzież czego żądać od zarządcy w tej kwestii jeśli się okaże, że brama obok dalej nie zostanie ocieplona?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Neśka
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 06-03-2013, 15:42

Odp.: Rozliczanie ogrzewania.

#2 Post autor: Neśka » 12-08-2014, 23:17

Po pierwsze co macie za Zarząd , że zgadza się na taki system rozbijania kosztów CO.??? Przecież dostajecie mocno po kieszeni !!! Powinniście założyć sobie tak zwany podlicznik i z niego być rozliczani. Dalkia wystawia 1 fakturę na wasze dwie wspólnoty ( i koszty rozdziela zarządca 50%/50%), czy na każdą osobno ??? A co z podgrzewem ciepłej wody , macie piecyki ? czy podgrzew z Daliki ? :confused:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

atirikiki
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 29-07-2014, 15:51

Odp.: Rozliczanie ogrzewania.

#3 Post autor: atirikiki » 16-08-2014, 11:12

Witam!
Taki układ to pozostałość po tym jak cały budynek był komunalny.
My wykupiliśmy dopiero co a o temacie dowiedziałem się przy załatwianiu zmiany zarządcy naszego mieszkania. Od razu u zarządcy wspólnoty podnieśliśmy temat i otrzymaliśmy odpowiedź jak w poście na początku. Niestety nie ma mnie w Polsce i ciężko cokolwiek przypilnować. Na szczęście pod koniec sierpnia będę i spotkamy się zarządem i ruszymy ten temat. Moje pytanie dotyczyło raczej prawnej strony tej kwestii. Co do braku logiki jestem jak najbardziej przekonany.
Pomysłem moim jest zrobienie audytu energetycznego i rozliczanie według tego. Pytanie tylko czy zarządca będzie miał ochotę załatwić to z drugą wspólnotą.

Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Rozliczanie ogrzewania.

#4 Post autor: irenalo » 17-08-2014, 14:09

Podliczniki to jedyny rozsądny pomysł.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomagamy i wspieramy”