Brak rozliczeń Wspólnoty

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Brak rozliczeń Wspólnoty

#13 Post autor: piotrusb » 05-07-2016, 21:04

puszczyk83 pisze:czy jest jakiś przepis, że dopóki nie wyprostują wszystkiego to nie mam obowiązku płacić na jej konto pieniędzy?
Nie. Płatność zaliczek jest podstawowym obowiązkiem każdego właściciela. Ta zasada umożliwia w ogóle działanie każdej wspólnoty. To, że macie bałagan, czy brak dokumentów w żaden sposób nie usprawiedliwia nie płacenia.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

puszczyk83
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 01-07-2016, 13:39

Odp.: Brak rozliczeń Wspólnoty

#14 Post autor: puszczyk83 » 03-08-2016, 13:23

Witam po dłuższej przerwie. Tak jak się spodziewałem - pismo do Wspólnoty pozostało bez echa. Jakie kroki powinienem teraz podjąć? Do jakiego sądu się zgłosić? Jakie pismo napisać? Tradycyjnie z góry dziękuje za pomoc :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Brak rozliczeń Wspólnoty

#15 Post autor: piotrusb » 03-08-2016, 14:42

A do kogo konkretnie skierowałeś pismo? Jaką drogą zostało dostarczone? Kiedy to nastąpiło? Masz potwierdzenie odbioru?
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

puszczyk83
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 01-07-2016, 13:39

Odp.: Brak rozliczeń Wspólnoty

#16 Post autor: puszczyk83 » 03-08-2016, 14:46

Wysłałem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru do gościa, który niby uważa się za tego co rządzi. Dodatkowo każdemu lokatorowi wrzuciłem do skrzynki pocztowej oraz kopię na maila do firmy, która zajmuje się teraz administrowaniem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Brak rozliczeń Wspólnoty

#17 Post autor: piotrusb » 03-08-2016, 14:50

No to pozostaje Ci skorzystanie z opcji:
piotrusb pisze:Jednocześnie informuję, że w przypadku nie wywiązania się z powyższego oraz uzasadnionych obaw odnośnie stanu dokumentacji wspólnoty, właściwego prowadzenia rachunkowości i rozliczania kosztów ponoszonych przez właścicieli zmuszony będę do skorzystania z art. 26 ust. 1 uwl: "Jeżeli zarząd nie został powołany lub pomimo powołania nie wypełnia swoich obowiązków albo narusza zasady prawidłowej gospodarki, każdy właściciel lokalu może żądać ustanowienia zarządcy przymusowego przez sąd".
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

puszczyk83
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 01-07-2016, 13:39

Odp.: Brak rozliczeń Wspólnoty

#18 Post autor: puszczyk83 » 03-08-2016, 15:19

Ale do jakiego sądu? Wystarczy jak napiszę pismo czy jakieś druki itp? Jak z opłatami? Czy z praktyki wie ktoś jak to później wygląda?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”