Konto bankowe.

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
elmaz
.
.
Posty: 3195
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Konto bankowe.

#13 Post autor: elmaz » 16-06-2016, 14:50

damianos pisze:Wydaje mi się ze dostęp pasywny na dzień dobry wystarczy.
Dobre i to - ale jedynym słusznym rozwiązaniem jest takie, w którym zarząd akceptuje wykonywane przelewy.

Administrator może przygotowywać tzw. koszyk przelewów, a realizacja następuje po akceptacji kogoś z zarządu. W dobie bankowości elektronicznej jest to sprawa prosta, a daje zarządowi pełną kontrolę nad wydatkami wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

UD3H
.
.
Posty: 79
Rejestracja: 10-11-2015, 20:37

Odp.: Konto bankowe.

#14 Post autor: UD3H » 11-07-2016, 22:22

elmaz pisze:
damianos pisze:Wydaje mi się ze dostęp pasywny na dzień dobry wystarczy.
Dobre i to - ale jedynym słusznym rozwiązaniem jest takie, w którym zarząd akceptuje wykonywane przelewy.

Administrator może przygotowywać tzw. koszyk przelewów, a realizacja następuje po akceptacji kogoś z zarządu. W dobie bankowości elektronicznej jest to sprawa prosta, a daje zarządowi pełną kontrolę nad wydatkami wspólnoty.
Nasz administrator o duszy ułana ma coś na sumieniu: Członek zarządu właścicielskiego był dzisiaj w administracji po wyciągi bankowe. Wizyta członka zarządu u admina była wynikiem mojego emaila, które wysmarowałem do admina. W emailu grzecznie poprosiłem o przygotowanie wyciągu operacji obciążających konto naszej wspólnoty za ostatnie kilka lat) i co? ... I jakimś dziwnym trafem sąsiad nie dostał tych wyciągów. Nie było osoby, która miała się tym zająć. Administrator w tym momencie nie odpowiada już na żadne pisma, emaile, które do niego kierowałem, nic (korespondował do momentu jak zacząłem zadawać proste jednakże dla administratora bardzo niewygodne pytania)... teraz już nawet unika rozmów z zarządem właścicielskim. Jeszcze telefonicznie się kontaktuje - ciekawe jak długo.

Admin myśli, że ja tak po prostu zaakceptuje fakt iż od kilku lat wpłacam kasę na konto bankowe typu "czarna dziura", 40 procentowy uchyb zimnej wody i fundusz remontowy, który od kilku lat jest funduszem socjalnym finansującym potrzeby jednego z właścicieli. Ze strzępków dokumentacji finansowej (zebrania roczne itd), które otrzymałem od admina i które analizuję powoli wyłania się obraz finansowej ruiny. Nasza wspólnota to w dużej mierze finansowa ruina.

Jestem po rozmowie z zarządem właścicielskim. Dostałem oficjalne "namaszczenie" i jasny przekaz: Mam się rozejrzeć za innym administratorem.

Temat aktywnego i pasywnego dostępu do konta przez zarząd właścicielski został przez administratora zignorowany (spodziewałem się tego). Cała ta akcja coraz bardziej mnie zdumiewa.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3195
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Konto bankowe.

#15 Post autor: elmaz » 11-07-2016, 23:44

damianos pisze:Temat aktywnego i pasywnego dostępu do konta przez zarząd właścicielski został przez administratora zignorowany
To ja bym chyba zaczął od wymiany zarządu - albo przynajmiej zaczął równolegle działać w tym kierunku.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

UD3H
.
.
Posty: 79
Rejestracja: 10-11-2015, 20:37

Odp.: Konto bankowe.

#16 Post autor: UD3H » 14-07-2016, 19:28

elmaz pisze:
damianos pisze:Temat aktywnego i pasywnego dostępu do konta przez zarząd właścicielski został przez administratora zignorowany
To ja bym chyba zaczął od wymiany zarządu - albo przynajmiej zaczął równolegle działać w tym kierunku.
Zarząd właścicielski przez ostatnie kilka lat z pewnością wykazał się totalną ignorancją oraz naiwnością. Administrator w takich warunkach robił co chciał (i dalej mu się chyba wydaję że będzie robił co chce - patrz konto bankowe typu "czarna dziura"). Tyle, że tą naiwność oraz ignorancje można przypisać każdemu właścicielowi (ja nie jestem wyjątkiem) naszej wspólnoty. Łatwo jest narzekać i szukać winnych, trudniej zadziałać (na temat działania już trochę wiem). Nie zamierzam szukać winnych wśród właścicieli (po to żeśmy opłacali admina żeby dbał o nasze finanse zgodnie ze sztuką i nikomu nie przyszło do głowy kontrolować co ten admin wyrabia - wiem jak to strasznie naiwnie brzmi). Zamiast szukania winnych staram się przerwać to co się dzieje i zmienić. Zmienić razem z sąsiadami będącymi w zarządzie właścicielskim (całość oczywiście trzeba dopełnić głosowaniami), czy sąsiedzi z zarządu będą chcieli? Czas pokaże. Póki co wygląda na to że chcą. Jesteśmy na etapie szukania nowego administratora.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Konto bankowe.

#17 Post autor: kindziu » 31-10-2016, 03:58

Sygn. akt I C 1153/14 Sąd Rejonowy w Lęborku I Wydział Cywilny Dnia 28 stycznia 2016 r cyt.

o zobowiązanie do udostępnienia dokumentów
1. nakazuje pozwanej Wspólnocie Mieszkaniowej (...) w L. udostępnić powodowi W. T. lub jego pełnomocnikowi R.
T. w terminie 120 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku dokumentacji Wspólnoty Mieszkaniowej (...) w L. tj.:
a) dokumentacji związanej z postawieniem przez Wspólnotę Mieszkaniową (...) w L. wiaty śmietnikowej w tym:
umowy z wykonawcą na wykonanie wiaty, faktury za wykonanie wiaty, potwierdzenia dokonania zapłaty za fakturę
za wykonanie wiaty, dokumentacji związanej z dzierżawieniem pod wiatę śmietnikową terenu od Gminy M. L. i
faktur z (...) z tym związanych, dokumentacji związanej z fakturami wystawionymi przez firmę (...)/L. za dzierżawę
pojemników na odpady, dokumentacji w przedmiocie wnoszenia opłat za dzierżawę za pojemniki na odpady, wszelkiej
korespondencji przesyłanej w formie tradycyjnej i mailowej wysyłanej i otrzymywanej przez bądź w imieniu zarządu
wspólnoty przez M. B. z Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w G. bądź jego podległym personelem
w 2013r. i 2014r. w przedmiocie lokalizacji wiaty śmietnikowej na terenie Wspólnoty Gminy M. L. oraz deklaracji
śmieciowych złożonych do Gminy M. L. przez administratora Wspólnoty z tytułu wnoszenia opłat za wywóz śmieci
przez właścicieli lokali we Wspólnocie;
b) całości dokumentacji dotyczącej działalności Wspólnoty Mieszkaniowej (...) w L. za rok 2013 w szczególności tej
związanej z finansami wspólnoty, czy dotyczącej zebrania rocznego wspólnoty z dnia 29.03.2014r.;
c) wydruku zamówienia złożonego przez Wspólnotę Mieszkaniową (...) w L. w przedmiocie wykonania wiaty
śmietnikowej z sierpnia 2013r.;
d) wydania, po przeprowadzeniu ponownej analizy dokumentacji, zawiadomienia o wymiarze opłat dotyczących
zużycia wody ciepłej i wody zimnej na lokalu mieszkalnym położonym przy ul. (...) w L. za miesiąc maj 2012r. i grudzień
2012r. z wyszczególnieniem faktycznego zużycia wody zgłoszonego przez W. T. w wskazanym wyżej lokalu;
2. nakazuje pozwanej Wspólnocie Mieszkaniowej (...) w L. udzielić powodowi W. T. lub jego pełnomocnikowi R. T.
w terminie 60 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku odpowiedzi na pytania zawarte w pismach powoda W. T.
adresowanych do Wspólnoty Mieszkaniowej (...) w L. w dniach 22.03.2013r., 29.03.2013r., 10.04.2014r. 23.09.2014r.
tj. w szczególności w przedmiocie:

Mnie to chyba czeka :[

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”