Deklaracja śmieciowa, ilość osób w lokalu - firma

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
Kazon
.
.
Posty: 12
Rejestracja: 21-06-2009, 09:10

Odp.: Deklaracja śmieciowa, ilość osób w lokalu - firma

#7 Post autor: Kazon » 26-03-2015, 12:58

Problem jest związany ze zbyt dużą ilością wody naliczanej. Hostel zadeklarowaną 1 osobę, a ciągle przebywają różne osoby w mieszkaniu w ilości 5 osób.
Firma zadeklarowała 1 osobę, a przebywa 10 osób. Do tego właściciel większości lokali nikogo nie zadeklarował a wykonuję remonty wszystkich swoich lokali, wykonał nadbudowę czyli zaadoptował strych na mieszkania, wykonuje remonty klatek. Nie udostępnia od lat żadnych protokołów ze zużcia wody technicznej. Mam wrażenie, że to my pokrywamy koszty tej wody.

Ja obecnie mam liczniki od ponad 3 lat, które sam założyłem. Wg nich powinienem płacić około 60 zł miesięcznie, a płacę 200 zł.
Wspólnota w której zarządem jest inwestor nie pozwala mi się rozliczać z liczników pisząc:
"Wspólnota nie będzie legalizować na swój koszt liczników,których nie montowała i których nie jest właścicielem".
Poprosiłem więc o zaplombowanie i spisanie protokołu stanu liczników.
Odpowiedź dostałem jak wcześniejszą.

Nie wiem co w takiej sytuacji mam zrobić, aby się rozliczać z liczników.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5981
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Deklaracja śmieciowa, ilość osób w lokalu - firma

#8 Post autor: piotrusb » 26-03-2015, 14:00

Kazon pisze:Nie wiem co w takiej sytuacji mam zrobić, aby się rozliczać z liczników.
Sprawdź jaki model rozliczania kosztów śmieci w lokalach mieszkalnych, użytkowych i hotelowych wybrała Twoja gmina - była zobowiązana podjąć w tej kwestii uchwałę. O metodzie rozliczenia (np. od ilości osób, czy o zużycia wody) nie decyduje właściciel nieruchomości, ale gmina.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”