Rozliczenie wspólnoty

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
iwass
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 22-03-2015, 14:02

Rozliczenie wspólnoty

#1 Post autor: iwass » 22-03-2015, 16:29

Witam pilnie potrzebuje pomocy!
koleżanka poprosiła mnie o rozliczenie ich wspólnoty, liczącej 4 lokale o równych udziałach. do tej pory ewidencja pozaksięgowa prowadzona była w formie zeszytu, gdzie po stronie przychodów wykazywano wpłacone zaliczki (nie było wyodrębnienia na fundusz eksploatacyjny i fundusz remontowy, tylko ogólnba kwota), a po stronie kosztów faktury za drobne remonty, energię na klatce, ścieki, wodę w piwnicy. wspólnota przez większość czasu zbierała pieniążki do kasy ale nadwyżkę wpłat nad kosztami przekazywała na konto bankowe -traktując to jako stan funduszu remontowego (bo zbierają na jakąś inwestycje).

chciałabym to w końcu wyprowadzić,ale totalnie nie wiem od czego zacząć, tym bardziej że termin złożenia CIT 8 zbliża się nie ubłagalnie :shy:
Stąd mam pytanie:
czy mogę środki zgromadzone na rachunku bankowym na dzień 31.12.2014 w całości potraktować, tak jak było do tej pory jako wysokość funduszu remontowego (tylko wspólnota musiałaby to odpowiednio zapisać)?
a to co zostało w kasie - 9 zł (w przybliżeniu bo osoba zbierająca nie do końca wiedziała) jako środki opłat eksploatacyjnych?
i teraz od 2015 roku dokonać owego podziału i prawidłowo to prowadzić?
bardzo proszę o pomoc

aha i jeszcze jedno w kosztach podatkowych do cit ujmujecie faktury zapłacone czy wedle daty wystawienia \
pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: rozliczenie wspólnoty

#2 Post autor: irenalo » 22-03-2015, 18:54

Był poprzednio składany CIT? Jest REGON i NIP ? Jeśli jest to od kiedy?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

iwass
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 22-03-2015, 14:02

Odp.: rozliczenie wspólnoty

#3 Post autor: iwass » 23-03-2015, 07:19

tak był składany CIT , WSPÓLNOTA DZIAŁA OD 2007 ROKU

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”