Niespodziewana wpłata

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
Asinta
.
.
Posty: 94
Rejestracja: 10-05-2010, 11:28
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

problem z nadpłata

#19 Post autor: Asinta » 23-09-2011, 13:19

Proszę o pomoc w następującej kwestii:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyznał dodatek mieszkaniowy dla właściciela mieszkania w naszej w Wspólnocie, ale w kwocie większej niż miesięczne koszty jakie mieszkaniec jest zobowiązany nam płacić, chodzi o różnicę 70zł miesięcznie, dzwoniłam do MOPS i okazało się że to taki dodatek do ogrzewania mieszkania (każdy mieszkaniec ma indywidualne ogrzewanie) i teraz pojawił się problem, czy ja po comiesięcznym otrzymywaniu przelewu od MOPS mogę właścicielowi mieszkania zwracać na konto nadpłatę?????
Wiem, że mogłabym to comiesięcznie księgować jako nadpłatę tego właściciela, ale ze względu na trudną sytuacje materialną tej osoby wolałabym jej te pieniądze zwracać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Niespodziewana wpłata

#20 Post autor: jaceko » 23-09-2011, 14:40

Ze względu na trudną sytuację tej osoby może warto odłożyć te pieniądze do zimy? Co zrobisz jak teraz oddasz, a w zimie to będą za małe kwoty bo ogrzewanie będzie droższe niż 70zł?
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Niespodziewana wpłata

#21 Post autor: ondrasz » 23-09-2011, 14:46

jaceko pisze:Ze względu na trudną sytuację tej osoby może warto odłożyć te pieniądze do zimy?
Asinta pisze:każdy mieszkaniec ma indywidualne ogrzewanie

Nie ma takiej potrzeby - wspólnota z tego co napisała Asinta nie płaci rachunków za ogrzewanie gdyż robi to każdy z właścicieli odrębnie - poprzez indywidualne ogrzewanie.

Inaczej byłyby zaliczki na poczet c.o.

Nie pozostaje nic innego jak zwrócić tej Pani chociaż ona, składając wniosek o dodatek, mogła wskazać że ryczałt ma być wypłacany jej bezpośrednio - wtedy do WM nie przychodziłyby te pieniążki.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Asinta
.
.
Posty: 94
Rejestracja: 10-05-2010, 11:28
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Odp.: Niespodziewana wpłata

#22 Post autor: Asinta » 23-09-2011, 16:13

Dokładnie jak pisze ondrasz - u nas każdy lokal ma ogrzewanie odrębne, ja wprawdzie dzwoniłam do MOPSu by zapytać czy nie mogliby przelewać na rachunek wspólnoty tylko kwoty należnej, ale miła Pani poinformowała mnie że niestety nie ma takiej możliwości, bo została wydana decyzja na mocy której cała kwota ma trafiać na konto wspólnoty....więc pozostaje mi chyba tylko zwracać co miesiąc nadpłatę do właściciela mieszkania ;-////

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

dor_gr_
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 28-04-2023, 08:24

Re: Niespodziewana wpłata

#23 Post autor: dor_gr_ » 28-04-2023, 08:27

Co w przypadku jeżeli kwota samego dodatku mieszkaniowego (bez ryczałtu) jest wyższa od naliczenia (mówimy tutaj o różnicy 30zł miesięcznie)?
Na jakiej podstawie i w którym momencie jest to zwracane właścicielowi mieszkania?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”