program do zarządzania WM do 50 lokali

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
Jopi
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 29-11-2012, 10:45

program do zarządzania WM do 50 lokali

#1 Post autor: Jopi » 04-01-2023, 21:44

Szukam programu do zarządzania wspólnotą rozliczającą się w ramach zarządu składającego się z wspólników (brak firmy zewnętrznej) , mamy rozwalone wszystko w excelu zrobione ponad 20 lat temu , czas na powiew nowego . Z jakich programów korzystacie (za rozsądne plny) lub jak macie zrobioną księgowość ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

KWD
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 02-12-2022, 17:53

Re: program do zarządzania WM do 50 lokali

#2 Post autor: KWD » 08-01-2023, 21:52

Jeśli Pani/Pan znajdzie taki program, to proszę sprawdzić, czy WSZYSTKO jest zgodne z prawem. Przeglądałem trochę jeden program i mam go w ... nosie. Zrobiony pod zarządcę, który chce oszukiwać właścicieli. Zamiast tracić czas na poszukiwania dobrego programu, radzę samemu przemyśleć sprawę i pracować uczciwie po swojemu. Ułatwianie pracy programami prowadzi do oszczędności czasu ale i do oszustw! Będzie się Pani/Pan tłumaczyć właścicielom, że "taki mamy system"?! Słyszałem to nie raz i odpowiadałem: "mnie to nie interesuje!" System jest dla właścicieli, a nie właściciele dla systemu! Co Pani/Pan wybierze?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3195
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Re: program do zarządzania WM do 50 lokali

#3 Post autor: elmaz » 09-01-2023, 00:10

Odnoszę wrażenie, że masz jakąś obsesję na punkcie oszukiwania właścicieli przez zarządców....
Poza tym kompletnie bez sensu podchodzisz do systemów komputerowych. To jest narzędzie, którego zadaniem jest usprawnianie pracy. I na tyle będzie dobre lub złe, na ile dobrze lub źle będzie wykorzystywane. Jak ktoś zechce oszukiwać, to mu brak systemu nie przeszkodzi, jak nie zechce, tu go i system komputerowy do tego nie skłoni.
Równie dobrze (czy raczej - równie bez sensu) mógłbyś pisać, żeby nie kupować młotka, tylko wbijać gwoździe kamieniem, bo młotkiem łatwiej komuś rozbić głowę...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3195
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Re: program do zarządzania WM do 50 lokali

#4 Post autor: elmaz » 09-01-2023, 00:14

Jopi pisze:
04-01-2023, 21:44
Szukam programu do zarządzania wspólnotą rozliczającą się w ramach zarządu składającego się z wspólników (brak firmy zewnętrznej) , mamy rozwalone wszystko w excelu zrobione ponad 20 lat temu , czas na powiew nowego . Z jakich programów korzystacie (za rozsądne plny) lub jak macie zrobioną księgowość ?
Moim zdaniem - realnie rzecz biorąc nie za bardzo się opłaca kupowanie programu do zarzadzania wspólnotą liczącą mniej niż 50 lokali. Dobre programy do zarządu wspólnotami są drogie, a z taniego nie będzie za wiele pożytku. Chyba mimo wszystko sensowniej kupić jakiś zwykły program księgowy i wesprzeć go excelem w pozostałym zakresie.
Tańsze też może się okazać wyprowadzenie księgowości do jakiegoś biura lub księgowej znających specyfikę wspólnot mieszkaniowych i tylko nadzór ze strony zarządu właścicielskiego.

Ja bym to na Waszym miejscu dokładnie przemyślał i przekalkulował.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5978
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: program do zarządzania WM do 50 lokali

#5 Post autor: piotrusb » 09-01-2023, 12:23

Elmaz ma rację. Cyfrowe programy do obsługi wspólnot nie są tanie i z reguły używają ich duże wspólnoty lub zarządcy mający w swoim portfelu wiele wspólnot, bo wtedy ten koszt się rozkłada.
elmaz pisze:
09-01-2023, 00:10
Odnoszę wrażenie, że masz jakąś obsesję na punkcie oszukiwania właścicieli przez zarządców....
Mam dokładnie to samo odczucie...
A oszukiwać właścicieli mogą ludzie, nie programy. Wiele z tych programów jest na rynku od kilku co najmniej lat, są stale rozwijane i używane przez setki podmiotów. Poza tym niemal każdy taki program można bezpłatnie testować przez określony czas. Tak więc argumentacja, że nie należy używać programów do zarządzania, bo prowadzi to do oszustw, jest bzdurna. Równie dobrze można twierdzić, że nie należy używać poczty elektronicznej, bo grozi to phishingiem.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Jopi
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 29-11-2012, 10:45

Re: program do zarządzania WM do 50 lokali

#6 Post autor: Jopi » 09-01-2023, 20:04

Jesteśmy w fazie testów emieszkańca, ekartoteki (vdom). Nikt nie chce nikogo oszukać , system ma na celu usprawnić pracę i tyle.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”