Błędy w księgowości - jak rozmawiać?

Czyli wszystko o księgowości, rozliczeniach z Właścicielami i usługodawcami oraz o zarządzaniu finansami Wspólnot.
Wiadomość
Autor
Freydhis
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 16-11-2022, 12:57

Błędy w księgowości - jak rozmawiać?

#1 Post autor: Freydhis » 30-12-2022, 15:23

Cześć! Zalegałam we wspólnocie z opłatami, sprawa zakończyła się sądem i komornikiem. Komornik ściągnął ode mnie całość zadłużenia, dostałam pismo od niego oraz szczegółowe rozliczenie wszystkiego ile wziął, kiedy i jakie sumy wpłacił na konto wspólnoty. Natomiast od 5 miesięcy dalej w systemie online wisi mi ta sprawa jako to jako nie spłacone do końca zadłużenie - księgowość wspólnoty nie odnotowała wszystkich wpłat od komornika. Według nich jestem im dłużna jeszcze jakieś 200zł. Z moją wspólnotą i księgowością bardzo ciężko się rozmawia: ignorują jakikolwiek kontakt, jaki do nich wykonuję (czy pisząc czy dzwoniąc). W tej sprawie fikcyjnego długu piszę do nich na razie maila, żeby mi wyjaśnili skąd to się wzięło, ale boję się, że jak do tej pory, po prostu mnie oleją, a w najgorszym razie naślą na mnie prawnika wspólnoty, który mnie zwyzywa (już tak było, gdy poprosiłam o rozłożenie zadłużenia na raty - straciłam pracę w pandemii i stąd to wszystko). Czy orientujecie się, czym mogę się podeprzeć, żeby raczyli wyjaśnić sprawę? Szukałam w necie jakiś wskazówek, czy to odnośnie wspólnoty, czy pracy księgowości, ale niczego konkretnego nie znalazłam. Będę wdzięczna za wszystkie rady!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Błędy w księgowości - jak rozmawiać?

#2 Post autor: piotrusb » 01-01-2023, 19:10

Poproś pisemnie żeby przedstawili Ci rozliczenie wykazujące wysokość długu i z czego on wynika.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Freydhis
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 16-11-2022, 12:57

Re: Błędy w księgowości - jak rozmawiać?

#3 Post autor: Freydhis » 02-01-2023, 15:43

Czy od razu w tym piśmie pisać o tym, że na podstawie pisma od komornika to wszystko powinno być spłacone?
piotrusb pisze:
01-01-2023, 19:10
Poproś pisemnie żeby przedstawili Ci rozliczenie wykazujące wysokość długu i z czego on wynika.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Błędy w księgowości - jak rozmawiać?

#4 Post autor: piotrusb » 02-01-2023, 16:16

Jak najbardziej, możesz to napisać.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Błędy w księgowości - jak rozmawiać?

#5 Post autor: irenalo » 02-01-2023, 16:24

Napisz w piśmie ile dokładnie wg Twoich informacji wpłacił komornik.

Dług mógł się wziąć też z innych powodów. WM wystąpiła do sądu o zaległości za 5 np. miesięcy a Ty nie zapłaciłaś za następne miesiąc/miesiące.
Lub po rozliczeniu roku, mogła być jakaś niedopłata z powodu za niskich zaliczek na koszty nieruchomości wspólnej lub mediów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

KWD
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 02-12-2022, 17:53

Re: Błędy w księgowości - jak rozmawiać?

#6 Post autor: KWD » 08-01-2023, 22:00

"Będę wdzięczna za wszystkie rady!" Oto moja rada - pozew do sądu za niedopuszczanie do wszystkich dokumentów wspólnoty. Ma Pani prawo fotografować, kopiować, robić notatki Z WSZYSTKICH DOKUMENTÓW - art. 25 i art. 29 ust. 3 Ustawy o własności lokali. Pozew kosztuje tylko 100 zł, a sąd wytłumaczy oszustom co im wolno i jakie prawa i obowiązki ma Pani jako właściciel!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Księgowość, rozliczenia, zarządzanie finansami Wspólnoty”