wspołna sciana nosna

Wiadomość
Autor
felek
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 20-05-2009, 14:48

wspołna sciana nosna

#1 Post autor: felek » 22-05-2009, 17:54

Potrzebuje o porade prawna dotyczącą wspólnych ścian nośnych a mianowicie:
Mamy lokal który graniczy duża ścianą nośną z lokalem którego właścicielem jest Urząd gminy .lokal ten idzie na przetarg.moje pytania sa następujące.
1.Czy ze względu na wspólną ścianę nośna wspólnota może miec pierszenstwo wykupu.
2.czy Urząd Gminy może zorganizowac przetarg ograniczony dla mieszkańców tej wspólnoty.Czy są przeszkody prawne dla takich przetargów?
3.czy ewentualny nowy nabywca może bez naszej zgody wyburzyc lokal? A bedzie to konieczne z tego względu że za lokalem jest jeszcze mała działka do której w obecnej chwili bez zgody naszej nie ma dojazdu.
Z góry wielkie dzięki i czekam na odp.
Dla zainteresowanych którzy chcą uzyskac więcej info mój adres poczty karino20@wp.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: wspołna sciana nosna

#2 Post autor: owner » 22-05-2009, 19:07

felek pisze:1.Czy ze względu na wspólną ścianę nośna wspólnota może miec pierszenstwo wykupu.
Zasady sprzedaży lokali komunalnych określa Rada Miasta w uchwale - sprawdź na stronie internetowej miasta. Jeżeli rada przyznaje komuś pierwszeństwo w nabyciu lokalu, to najemcy. Osobiście nie słyszałem o przyznaniu pierwszeństwa sąsiadom zza ściany. Nieistotne: nośnej czy działowej.
2 i 3 - sprawdź w uchwale rady miasta.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spółdzielnia - Wspólnota. Różnice”