Spółdzielnia a Wspólnota

Wiadomość
Autor
RATELTUNA
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 23-02-2009, 19:48

Spółdzielnia a Wspólnota

#1 Post autor: RATELTUNA » 02-03-2009, 19:30

Witam,mieszkam w bloku mieszkalnym (12 mieszkań} należącym do Spółdzielni, 3 mieszkania mają wyodrębnioną własność między innymi i ja,nie jestem Członkiem tej Spółdzielni ( za sprawą Prezesa i jemu podobnym-byłem aktywnym i nie wygodnym Członkiem),dlatego też mam pytanie,czy Zarządca(Zarząd Spółdzielni) tej nieruchomości, w której mieszkam powinien zwoływać zebranie mieszkańców raz w roku?Z mocy Ustawy to jest Wspólnota. Pozdrawiam.
TUNAKT58

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szarisz
.
.
Posty: 577
Rejestracja: 21-03-2008, 14:07
Lokalizacja: Zagłębie

Odp.: Spółdzielnia a Wspólnota

#2 Post autor: szarisz » 03-03-2009, 12:19

Niestety nie jest to wspólnota.

Nikt nie ma żadnego obowiązku.

Nie jesteś członkiem spółdzielni, to Cię na żadne zebranie nie zaproszą i możesz tylko się zżymać.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

RATELTUNA
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 23-02-2009, 19:48

Odp.: Spółdzielnia a Wspólnota

#3 Post autor: RATELTUNA » 03-03-2009, 21:24

Witam, czytałem , że jesli jest przynajmniej dwóch właścicieli w jednej nieruchomosci to z mocy Ustawy jest Wspólnota.Wiadomo mi też , że podzial nieruchomosci jest procentowy.
TUNAKT58

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

RATELTUNA
.
.
Posty: 4
Rejestracja: 23-02-2009, 19:48

Odp.: Spółdzielnia a Wspólnota

#4 Post autor: RATELTUNA » 03-03-2009, 21:36

Mam jeszcze problem taki,otóż posiadając część procentową {akt notarialny}danej nieruchomości utrudnia się mi i innym lokatorom{zajmuje jeden lokator ,wielbiciel Prezesa Spółdzielni} dostępu do części wspólnej tej nieruchomości jaką jest suszarnia i co mam zrobić,prosił bym o sprecyzowane porady,poparte Ustawami lub innymi dokumentami.Pozdrawiam
TUNAKT58

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szarisz
.
.
Posty: 577
Rejestracja: 21-03-2008, 14:07
Lokalizacja: Zagłębie

Odp.: Spółdzielnia a Wspólnota

#5 Post autor: szarisz » 03-03-2009, 23:06

Nie. Nie jest to wspólnota.

W budynkach spółdzielczych samoczynnie ustawa o własności lokali nie obowiązuje.

Zgodnie z ustawą o spółdzielczości mieszkaniowej budynek staje się wspólnotą po wykupie ostatniego lokalu w budynku.

Jest jeden wyjątek, gdy ponad połowa właścicieli w danej nieruchomosci (liczona udziałami) podejmie uchwałę o przejściu na zarządzanie w oparciu o uwl.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
tebronik
.
.
Posty: 120
Rejestracja: 21-11-2008, 14:43
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Odp.: Spółdzielnia a Wspólnota

#6 Post autor: tebronik » 06-03-2009, 09:36

RATELTUNA pisze:Mam jeszcze problem taki,otóż posiadając część procentową {akt notarialny}danej nieruchomości utrudnia się mi i innym lokatorom{zajmuje jeden lokator ,wielbiciel Prezesa Spółdzielni} dostępu do części wspólnej tej nieruchomości jaką jest suszarnia i co mam zrobić,prosił bym o sprecyzowane porady,poparte Ustawami lub innymi dokumentami.Pozdrawiam
prawdopodobnie w Statutcie SM lub Regulaminem Porządku Domowego (w każdej sm różnie) jest zapis że jest to część wspólna za którą płacicie w "czynszu" oraz że zaabrania się w pomieszczeniach ogólnego użytku przechowywania takich rzeczy jak meble, sprzęt AGD, itp.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Spółdzielnia - Wspólnota. Różnice”