Zgoda na kablówkę

Wiadomość
Autor
kosey
.
.
Posty: 126
Rejestracja: 07-07-2008, 19:05

Odp.: Zgoda na kablówkę

#7 Post autor: kosey » 19-10-2008, 22:49

Ty nie powinieneś pisać bo nie jesteś członkiem spółdzielni. Może to zrobić narzeczona o ile ma tytuł prawny do zajmowanego lokalu. Pisać trzeba do zarządu spółdzielni, bo to zarząd a nie prezes jest organem spółdzielni. Decyzję może podpisać prezes ale jest to decyzja zarządu. Odwołać się można do rady nadzorczej.
kosey52

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

liom
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 19-10-2008, 12:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Odp.: Zgoda na kablówkę

#8 Post autor: liom » 19-10-2008, 23:01

kosey ja piszę pismo ,ona podpisuję się pod tym swoim imieniem i nazwiskiem.Ma prawo do zajmowanego lokalu.Mieszkanie jest własnościowe.Więc napiszę pismo do zarządu.Co jeśli dostanę odpowiedź odmowną?A wiem ,że taką dostanę na 100%.Rada nadzorcza też na pewno nie będzie nam przychylna.Nie myślałem ,że w tych czasach ktoś będzie decydował skąd mam kablówkę czy internet.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Zgoda na kablówkę

#9 Post autor: mirdem » 20-10-2008, 15:20

Trochę się to zmydliło.Lion napisz jaki status posiada lokal: własnościowe spółdzielcze czy odrębna własność?
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

liom
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 19-10-2008, 12:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Odp.: Zgoda na kablówkę

#10 Post autor: liom » 20-10-2008, 16:00

Własnościowe spółdzielcze

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Zgoda na kablówkę

#11 Post autor: mirdem » 20-10-2008, 21:27

liom pisze:mirdem przetłumacz mi to na chłopski język: :D
Jakoś mi nie idzie rozszyfrowywanie art. :bad: Dziękuję za zainteresowanie
liom pisze:Własnościowe spółdzielcze
W przypadku posiadania przez użytkownika końcowego tytułu prawnego (akt notarialny)do nieruchomości innego niż prawo własności, prawo użytkowania wieczystego lub spółdzielcze prawo do lokalu, przyłączenie pojedynczego zakończenia sieci wymaga przedstawienia przez niego pisemnej zgody odpowiednio właściciela, użytkownika wieczystego nieruchomości lub członka spółdzielni mieszkaniowej.

To oznacza, że nie musisz mieć zgody na zmianę operatora kablówki.
Z tego co przeczytałem chcesz umieścić kabel na klatce i tu pojawia się problem bo klatka należy do spółdzielni i to ona wydaje zgodę na montaż kabla.
Ale....możesz ostrzec pana prezesa, że łamie prawo :

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
Dz. U. 1993 r. Nr 47, poz. 211; tekst jednolity: Dz. U. 2003 r. Nr 153, poz. 1503, Dz. U. 2002 r. Nr 197, poz. 1661; Dz. U. 2004 r. Nr 96, poz. 959; Dz. U. 2004 r. Nr 162, poz. 1693; Dz. U. 2004 r. Nr 172, poz. 1804; Dz. U. 2005 r. Nr 10, poz. 68
Art. 15. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez:
5) działanie mające na celu wymuszenie na klientach wyboru jako kontrahenta określonego przedsiębiorcy lub stwarzanie warunków umożliwiających podmiotom trzecim wymuszanie zakupu towaru lub usługi u określonego przedsiębiorcy.
Kara to do 10% od przychodu.

Dodatkowo:

USTAWA
z dnia 15 grudnia 2000 r.o ochronie konkurencji i konsumentów

Art. 5. 1. Zakazane są porozumienia, których celem lub skutkiem jest wyeliminowanie, ograniczenie lub naruszenie w inny sposób konkurencji na rynku właściwym, polegające w szczególności na:
6) ograniczaniu dostępu do rynku lub eliminowaniu z rynku przedsiębiorców nieobjętych porozumieniem;
Kara to do 10% od przychodu.
PS.
Życzę powodzenia w walce i pozdrawiam.
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

liom
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 19-10-2008, 12:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Odp.: Zgoda na kablówkę

#12 Post autor: liom » 20-10-2008, 23:32

mirdem naprawdę bardzo Ci dziękuję.Tego mi było potrzeba.Teraz przynajmniej wiem jak walczyć i na jakie art.się powoływać.Dodatkowo uruchomiłem rzecznika praw konsumenta.Bardzo Go ta sprawa zainteresowała.
Jedyne forum na którym dostałem jakąś konkretną odpowiedź.
Dziękuję i Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Spółdzielnia - Wspólnota. Różnice”