Mieszkanie na strychu, ocieplenie, problem

Wiadomość
Autor
qjot23

Mieszkanie na strychu, ocieplenie, problem

#1 Post autor: qjot23 » 22-02-2008, 22:31

Witam.
Mieszkam w przedwojennym budynku w mieszkaniu adaptowanym ze strychu. Jakiś czas temu postanowiłem ocieplić ściany mieszkania i strop. Jedna ze ścian mieszkania jest ścianą zewnętrzną. Po jej drugiej stronie znajduje się taras. Przed rozpoczęciem prac rozmawiałem z prezes spółdzielni i człowiekiem od spraw technicznych. Dostałem zapewnienie, że administracja będzie partycypować w kosztach remontu czyli zwróci za ocieplenie tej ściany tarasowej. Zapewnienie było "na gębę". Zaufałem jednak pani prezes i rozpocząłem prace (co było koszmarnym błędem). Zgodnie z jej radą wystosowałem w międzyczasie pismo do zarządu przedstawiając prośbę o zwrot kosztów.W związku z niemożliwością głosowania wszystkich członków zarządu, prezes przekazała pismo do rady nadzorczej. Prace zakończone, a pismo rozpatrzono odmownie. Oto jakie były arumenty:
Rada uzasadniła swoją decyzję faktem, że nabył Pan mieszkanie niepełnowartościowe za odpowiadającą mu cenę i podniesienie jego standardów technicznych i użytkowych obciąża właściciela lokalu.
Zaznaczę, że to nie ja kupiłem mieszkanie. Zrobił to mój dziadek 30 lat temu a je odziedziczyłem.
Czy są jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy?
Proszę o pomoc.

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2008 ]
Oj przepraszam, złe forum. W moim przypadku chodzi o Spółdzielnię Mieszkaniową. Proszę o przeniesienie postu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
wokal79
.
.
Posty: 641
Rejestracja: 12-06-2007, 14:48
Lokalizacja: Górny Śląsk

Odp.: Mieszkanie na strychu, ocieplenie, problem

#2 Post autor: wokal79 » 26-02-2008, 13:23

No cóż trudna sprawa - ja bym poszedł porozmawiać z panią prezes i od niej żądał wyjaśnień. Następnie wizyta u Prezesa Rady Nadzorczej. Jeśli to nie poskutkuje to bym zagrał na maksa i złożył pismo w sprawie zwołania nadzwyczajnego zebrania członków w sprawie odwołania tej prani prezes, bo naraziła Cię na straty, etc...
Serdecznie pozdrawiam

Wokal

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Zabrzu, Piekarach Śl, Gliwicach, Bytomiu, Knurowie i Rudzie Śląskiej.
http://www.domostwo.eu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządzanie nieruchomościami spóldzielczymi”