Czy mogę być słuchaczem na zebraniu członków spółdzielni.

Wiadomość
Autor
todzio
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 19-08-2013, 09:15

Czy mogę być słuchaczem na zebraniu członków spółdzielni.

#1 Post autor: todzio » 21-05-2015, 10:57

Posiadam lokal mieszkalny, którym zarządza spółdzielnia mieszkaniowa. Nie jestem członkiem tej spółdzielni. Moje pytanie brzmi czy mogę uczestniczyć w zebraniu członków spółdzielni jako wolny słuchacz ? W spółdzielni powiedzili mi, że nie mogę być na takim zebraniu, mówi o tym prawo spółdzielcze. Czy faktycznie tak jest ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Czy moge być słuchaczem na zebraniu członków spółdziel

#2 Post autor: piotrusb » 21-05-2015, 11:30

Zgodnie z art. 36 Ustawy z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze w walnym zgromadzeniu spółdzielni może brać udział członek spółdzelni osobiście lub przez pełnomocnika (§ 3-6). Każdy członek spółdzielni ma też prawo przyprowadzić na zebranie swojego doradcę prawnego lub eksperta, który jednak nie ma prawa zabierania głosu (§ 7). Jesli więc nie jesteś członkiem spółdzielni, to możesz wziąc udział walnym zgromadzeniu tylko jeśli zostaniesz przez członka spółdzielni ustanowiony pełnomocnikiem (pisemnie) lub zaproszony w charakterze doradcy.
Sam fakt bycia właścicielem lokalu znajdującego się w zasobach spółdzielni nie rodzi prawa do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu członków spółdzielni, nawet bez prawa głosu. Takiej możliwości nie przewiduje również art. 8(3) Ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych, który szczegółowo reguluje kwestie walnych zgromadzeń.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

todzio
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 19-08-2013, 09:15

Odp.: Czy moge być słuchaczem na zebraniu członków spółdziel

#3 Post autor: todzio » 21-05-2015, 19:36

Bardzo dziekuje za wyczerpująca odpowiedz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Prawo w spółdzielni”