ubezpieczenie

Wiadomość
Autor
madej

ubezpieczenie

#1 Post autor: madej » 14-09-2007, 08:35

Witam!
Posiadam odrębną własność lokalu mieszkalnego. Wiadomo, że nie jest on już własnością spółdzielni.
W dalszym ciągu jestem członkiem spółdzielni.
Blok w którym mieszkam - jako majątek spóldzielni - jest ubezpieczony przez spółdzielnię od zdarzeń losowych.
Mój wyodrębniony lokal nie stanowi własności spółdzielni, jak wygląda ubezpieczenie od zdarzeń losowych mego lokalu, który stanowi część składową bloku.
Ja chciałbym, aby też mój wyodrębniony lokal był ubezpieczony od zdarzeń losowych.
Jak ta sprawa jest prawnie uregulowana?
Serdeczne pozdrawiam. Madej

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

eugeniusz
.
.
Posty: 103
Rejestracja: 06-04-2006, 18:43

ubezpieczenie

#2 Post autor: eugeniusz » 17-09-2007, 17:10

Witam serdecznie i gratuluję własności.
Jak wszystkim właścicielom przypominam, albo raczej wskazuję, że własność to raczej zobowiązanie i odpowiedzialność niż jakieś "przyziemne" korzyści. Jedna z takich spraw jest własnie ubezpieceznie.
Radzę poznać w spółdzielni zakres ubezpieczenia budynku o który wspominasz. Często w tych ubezpieczeniach "spółdzielczych" jest tak, że wraz z ubezpieczeniem budynku jest jakiś elelment ubezpieczenia poszczególnych mieszkań. Warto poznać zakres i przedmiot ubezpieczenia, szczególnie w Twojej sytuacji gdzie jesteś członkiem spółdzielni a zatem w Twojej sytuacji względem spółdzielni prawie nic się nie zmienia. Gdybyś miał ochotę w przyszłości, co jest w zasadzie właściwe właścicielowi, pozbyć się balastu członkostwa to Twój udział w finansowaniu ubezpieczenia danej nieruchomości będzie odpowiadał proporcji do udziału w częściach wspólnych.
Jeżeli spółdzielnia ubezpieczyła zasadniczo tylko budynek to w zakresie Twojej własności możesz zarzeć całkowicie odrębne ubezpieczenie w zasadzie na dowolnych warunkach i z pominięciem spółdzielni. Ubezpieczenia są tak różne w zakresie objętym ochroną, że absolutnie nie silę się na jakiekolwiek wskazania. Rynek jest tu rzeczywiście rynkiem.
Pozdrawiam. eugeniusz

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gstumpf
.
.
Posty: 171
Rejestracja: 27-09-2005, 10:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Odp.: ubezpieczenie

#3 Post autor: gstumpf » 19-09-2007, 11:39

polecam lekturę www.ubezpieczeniowecentrum.pl

sporo napisaliśmy na ten temat.
grzesiek stumpf
broker ubezpieczeniowy
grzegorz@ubezpieczeniowecentrum.pl
www.ubezpieczeniowecentrum.pl
0695/21-21-21

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

stasia
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 10-09-2010, 12:12

Odp.: ubezpieczenie

#4 Post autor: stasia » 10-09-2010, 12:13

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie?
Gospodyni domowa

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gstumpf
.
.
Posty: 171
Rejestracja: 27-09-2005, 10:09
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Odp.: ubezpieczenie

#5 Post autor: gstumpf » 10-09-2010, 15:20

to zależy... (chyba rozumiesz)
od czego chcesz ubezpieczyć (czy tylko zdarzenia losowe, czy tez kradziez z włam, czy jeszcze deastacje a może jeszcze grafitti??)
ile chcesz na to wydac ?

gdzie najlepiej???
zakresy ubezpieczenia od wszystkich ryzyk ma WARTA i TUW TUZ (nie przypominam sobie żeby ktoś jeszcze, ale obecnie jest ponad 30 towarzystw)

zakresy wg ryzyk nazwanych mają wszystkie Tow Ubezpieczeniowe

Oczywiście oferty nie są jednakowe, róznią się nieco
grzesiek stumpf
broker ubezpieczeniowy
grzegorz@ubezpieczeniowecentrum.pl
www.ubezpieczeniowecentrum.pl
0695/21-21-21

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo w spółdzielni”