Interpretacja art. 6 i art. 22 pkt. 3 ust. 8 ustawy o wl

Artykuł po artykule. Wyłącznie komentarze z literatury. Tematy zamknięte - dyksusja nad nimi w LEX.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Interpretacja art. 6 i art. 22 pkt. 3 ust. 8 ustawy o

#7 Post autor: irenalo » 07-01-2014, 16:47

cezar138 pisze:W mojej WM jest tak, że garaże są własnościa prywatną, z własną KW - w podpiwniczeniach naszego budynku na naszym terenie. Naleza do czesci wspolnej WM. R
Sam sobie przeczysz.
Albo są odrębnymi lokalami z własnymi KW i wyliczonymi udziałami w NW (tak jak lokale mieszkalne) albo należą do części wspólnych albo są pomieszczeniem przynależnym do jakiegoś lokalu mieszkalnego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Interpretacja art. 6 i art. 22 pkt. 3 ust. 8 ustawy o

#8 Post autor: elmaz » 07-01-2014, 18:23

cezar138 pisze:do elmaz - ogromne dzieki za taka analizę. W mojej WM jest tak, że garaże są własnościa prywatną, z własną KW - w podpiwniczeniach naszego budynku na naszym terenie. Naleza do czesci wspolnej WM. Robiac remont całego budynku rowniez elewacje tycvh garazy zostały objete pracami.
Rozumiem, że na ww. sytuacje uchwała wspólnoty nie jest potrzebna ? (byłoby to wg mnie a'logiczne, bowiem kazdy nowy członek WM powinien byc wówczas objety nowa uchwała na oplaty f.r. i f.e.).
Jeśli lokale garażowe mają własne KW i ich właścicielami są poszczególni użytkownicy, to nie jest to część wspólna. Z własnością garażu wiąże się udział w NW i wg tego udziału właściciele powinni ponosić koszty zarządu NW, w tym FR - nie jest na to potrzebna osobna uchwała.
Dodatkowo "garażowcy" powinno samodzielnie ponosić koszty utrzymania swoich lokali garażowych.

Co do elewacji - trudno mi coś powiedzieć, nie wiedząc dokładnie jak wygląda budynek. Ale jeśli garaże są w podpiwniczeniu budynku mieszkalnego, to trudno mówić o elewacji garaży - a raczej o elewacji całego budynku, który jest cześcią wspólną. Zatem remont elewacji to koszt całej wspólnoty. Przecież elewacja na ścianie od mieszkania też nie była robiona na koszt właściciela danego mieszkania.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Interpretacja art. 6 i art. 22 pkt. 3 ust. 8 ustawy o

#9 Post autor: Prim » 08-01-2014, 00:01

Jest jeszcze jedna sprawa: jeśli garaże mają własne KW, to może się okazać, że niegdyś pozornie podjęte uchwały (po doliczeniu udziałów garażowych) nie miały większości i nie zostały podjęte.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ustawa o własności lokali”