Termin na zatwierdzenie regulaminu po podjęciu uchwały

Artykuł po artykule. Wyłącznie komentarze z literatury. Tematy zamknięte - dyksusja nad nimi w LEX.
Wiadomość
Autor
Kruczella
.
.
Posty: 12
Rejestracja: 11-10-2013, 20:11

Odp.: Termin na zatwierdzenie regulaminu po podjęciu uchwały

#7 Post autor: Kruczella » 17-11-2013, 19:20

Piotrusb + Ondrasz - czy możecie mi wytłumaczyć, dlaczego podtrzymujecie Annę.2013 w zamiarze zaskarżenia uchwały?
Może to ja czegoś nie rozumiem - czy uważacie, że zmiana podzielników rtęciowych (czy może raczej wyparkowych czyli kapilarnych) na elektroniczne jest ZMIANĄ SPOSOBU rozliczania C.O? Przecież to tylko podniesienie standardu urządzenia wskaźnikowego już stosowanego w rozliczeniach i w ogóle wydaje mi się dziwne (choć trochę mało mamy wiadomości o regulacji zawartej w uchwale), że podejmowana była uchwała o zmianie sposobu rozliczania....

Skoro były do tej pory jakiekolwiek podzielniki ciepła i był regulamin rozliczania C.O. to na pewno jest w nim zawarta regulacja dotycząca zamiennego rozliczenia (np. osób, które nie umożliwią dokonania odczytu, wymienią grzejnik nie powiadamiając o tym zarządu/firmy obsługującej urządzenia pomiarowe itp.).

Natomiast jest dla mnie inny problem: ponieważ zakładam, że nowe podzielniki + ich montaż = wydatek, to jeśli ten koszt nie był uwzględniony w planie gospodarczym na dany rok - to zarząd/zarządca powinien był uzyskać stosowną decyzję właścicieli upoważniającą go do takiego wydatku! Ale - to inny temat i pozostanie teorią ponieważ za mało mamy informacji.

Anna.2013 nic nie napisała na temat dotychczasowego regulaminu - jeśli nawet tak by się zdarzyło, że nie ma w regulaminie - obowiązującym od dawna - zapisu o zamiennym sposobie rozliczenia - to ... czy nie wystarczyłoby aby jako właściciel lokalu zwróciła na to uwagę zarządowi/zarządcy, który to niedopatrzenie na pewno by wyprostował np. w trybie uchwały podejmowanej poprzez indywidualne zbieranie głosów (w sprawie oczywiście zmian w obowiązującym regulaminie rozliczania C.O.) Proszę, wyjaśnijcie mi po co tu zawracać sobie głowę zaskarżeniem uchwały???

Pozdrawiam wszystkich - Kruczella

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Termin na zatwierdzenie regulaminu po podjęciu uchwały

#8 Post autor: ondrasz » 17-11-2013, 22:17

Ja zauważam, że jeśli nie ma w regulaminie zapisów dotyczących innego sposobu rozliczania to może to byc podstawą zaskarżenia.
Oczywiście, że lepszą ścieżką jest załatwianie sprawy z pominięciem sądu - ale tego nikt poza zainteresowaną nie wie jaka jest sytuacja faktyczna. Sąd zawsze powinien być ostatecznością.

Teoretycznie niby wymiana wyparek na elektronikę to dalej rozliczanie wg podzielników ale moim zdaniem jest ogromna różnica. Wg mnie nie są lepsze/gorsze - są inne - nic więcej . Podstawą jest inna skala przy czym w elektronice rodzajów podzielników też jest kilka nawet w ramach jednego modelu podzielnika z danej firmy... O ile się orientuję też nie każdy model elektronika można zastosować w każdej instalacji.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Termin na zatwierdzenie regulaminu po podjęciu uchwały

#9 Post autor: piotrusb » 18-11-2013, 10:12

Kruczella pisze:Piotrusb + Ondrasz - czy możecie mi wytłumaczyć, dlaczego podtrzymujecie Annę.2013 w zamiarze zaskarżenia uchwały?
O tym czy uchwałę zaskarżać Anna.2013 musi podjąć decyzję sama. Ja ani jej do tego nie zachęcam, ani nie zniechęcam. Stwierdzilem jedynie, że jeśli w regulaminie rozliczania CO nie ma zapisu o, wymaganym przez ustawę, zamiennym sposobie rozliczania, to widzę tu podstawę do ewentualnego zaskarżenia.
Kruczella pisze:Skoro były do tej pory jakiekolwiek podzielniki ciepła i był regulamin rozliczania C.O. to na pewno jest w nim zawarta regulacja dotycząca zamiennego rozliczenia
Niekoniecznie, a wręcz z pytania autorki wątku można by wnioskować, że tak raczej nie było.
Kruczella pisze:czy nie wystarczyłoby aby jako właściciel lokalu zwróciła na to uwagę zarządowi/zarządcy, który to niedopatrzenie na pewno by wyprostował
Masz racje - z pewnością warto od tego zacząć.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ustawa o własności lokali”