Czy mam prawo nie wyrazić zgody na montaż podzielników

Artykuł po artykule. Wyłącznie komentarze z literatury. Tematy zamknięte - dyksusja nad nimi w LEX.
Wiadomość
Autor
elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: czy mam prawo nie wyrazic zgody na montaz podzielnikow

#7 Post autor: elmaz » 06-09-2013, 10:43

piotrusb pisze:
elmaz pisze:Czy ma obowiązek wpuścić fachowców ZANIM sąd rozpatrzy ten wniosek?
Moim zdaniem - nie. A ewentualne wątpliwości, które podniosłeś, powinien wziąć pod uwagę sąd podejmując decyzję o ewentualnym wstrzymaniu wejścia w życie uchwały.
OK - ale ja mówię o tym co PRZED podjęciem decyzji.
Przykładowo:
1 maja podjęto uchwałę.
15 maja ekipa rozpoczyna prace.
20 maja zaskarżam uchwałę z wnioskiem o wstrzymanie jej wykonania. Wniosek czeka na rozpatrzenie - powiedzmy że ma być rozpatrzony 30 maja.
21 maja przychodzi do mojego mieszkania ekipa - i chce robić. Ponieważ na wykonanie prac ma określoną ilość dni, albo te prace wykona do 25 maja, albo zerwie umowę z winy wspólnoty, co narazi wspólnotę na konkretne koszty (odszkodowanie, ewentualnie konieczność zatrudnienia droższej ekipy).

Jeśli wpuszczę - wykona prace praktycznie nieodwracalne. Jeśli nie wpuszczę (a sąd nie wstrzyma wykonania uchwały i jej nie uchyli) - wspólnota poniesie wymierną stratę i może (?) domagać sie odszkodowania...

I tak źle, i tak niedobrze...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: czy mam prawo nie wyrazic zgody na montaz podzielnikow

#8 Post autor: piotrusb » 06-09-2013, 11:24

elmaz pisze:I tak źle, i tak niedobrze...
To prawda, tym bardziej, ze np. w Warszawie na samo wyznaczenie terminu rozprawy czeka się nawet 3 miesiące, a termin może być za 6.

Wydaje się, że jedynym rozsądnym wyjściem powinno być odczekanie przez odpowiedzialny zarząd ustawowych 6 tygodni przed zleceniem prac, a po otrzymaniu informacji, że taki wniosek został złożony, nie rozpoczynanie prac do rozstrzygnięcia sądowego odnośnie wstrzymania lub nie uchwały.
Czasami jednak nie można czekać tak długo np. z działaniami remontowymi i problem wtedy faktycznie istnieje, tym bardziej, jeśli prace rozpoczną się po upływie 6 tygodni, a dopiero po kolejnych tygodniach przyjdzie z sądu powiadomienie o pozwie.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: czy mam prawo nie wyrazic zgody na montaz podzielnikow

#9 Post autor: irenalo » 06-09-2013, 12:39

Z tego co zrozumiałam podzielniki są już zamontowane i tylko zostają wymienione na inne?
Czyli jakiś regulamin rozliczeń już jest?
I w tym regulaminie powinno być zapisane, jak rozlicza się ciepło w przypadku braku możliwości odczytu, braku lub uszkodzenia podzielnika.
Jeżeli głosy pod uchwałą były zbierane w trybie indywidualnym lub mieszanym to masz 6 tygodni na zaskarżenia uchwały od dnia powiadomienia.
W mojej opinii nie masz szans na wygraną w sądzie. A sporo Cię to może kosztować.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: czy mam prawo nie wyrazic zgody na montaz podzielnikow

#10 Post autor: piotrusb » 06-09-2013, 13:06

irenalo pisze:W mojej opinii nie masz szans na wygraną w sądzie. A sporo Cię to może kosztować.
Też tak sądzę.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kama
.
.
Posty: 72
Rejestracja: 07-01-2012, 01:24

Odp.: czy mam prawo nie wyrazic zgody na montaz podzielnikow

#11 Post autor: kama » 06-09-2013, 21:31

piotrusb pisze:Wydaje się, że jedynym rozsądnym wyjściem powinno być odczekanie przez odpowiedzialny zarząd ustawowych 6 tygodni przed zleceniem prac, a po otrzymaniu informacji, że taki wniosek został złożony, nie rozpoczynanie prac do rozstrzygnięcia sądowego odnośnie wstrzymania lub nie uchwały.
Zdecydowanie tak.
I nie ma znaczenia czy zarząd jest odpowiedzialny ,czy też nie.
Jeżeli byłoby inaczej ,całkowicie traci sens zaskarżenie uchwały.

Tylko przy nagłej awarii potrzebna jest szybka decyzja.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: czy mam prawo nie wyrazic zgody na montaz podzielnikow

#12 Post autor: irenalo » 07-09-2013, 00:34

Czyli uważacie , że jak ktoś zaskarży , to należy wstrzymać się od działań? Nim sprawa dojdzie do SN to może minąć kilka lat. Przez kilka lat nic nie robić?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ustawa o własności lokali”