Art. 22 - Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samo

Artykuł po artykule. Wyłącznie komentarze z literatury. Tematy zamknięte - dyksusja nad nimi w LEX.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Art. 22 - Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samo

#13 Post autor: irenalo » 22-03-2011, 08:50

ondrasz pisze:Nigdy też nie wiadomo co się może wydarzyć w zimie
Wydarzyć się może nie tylko w zimie.
http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.php?t=3991
ondrasz pisze:Te 25% to taki zapas który staram się, żeby zawsze zostawał.
I słusznie. Żelazna rezerwa może być potrzebna przez cały rok.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gosi-a58
.
.
Posty: 36
Rejestracja: 06-02-2010, 00:49

Odp.: Art. 22 - Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samo

#14 Post autor: gosi-a58 » 22-03-2011, 15:16

Zacznę od początku.Zebranie Wm 2010 rok rozpoczynamy ocieplanie budynku.Środki zgromadzone na koncie FR pozwolą nam na ocieplenie 900m budynku w roku 2011.W następnych latach wiadomo kontynuacja prac.Ok.W trakcie prac zarząd obawial się,że może zabraknąć ok 19000zl co nie nastąpiło ale wcześniej jak to ujeto w sprawozdaniu"pożyczył" z konta KZ kwotę 15000zł tak na wszelki wypadek.Skoro więc "pożyczka" ta okazała się niepotrzebna pieniądze te powinny być oddane na konto KZ czy nie?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Art. 22 - Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samo

#15 Post autor: jaceko » 22-03-2011, 15:38

Powinny jeśli uchwałą tego nie zmienicie. Tak czy inaczej jak widzisz wszyscy sugerujemy podniesienie składek na FR. Jeżeli macie nadpłaty z zarządu NW, to możecie przegłosować przesunięcie jej na FR, albo po prostu podnieść składki na FR czy też uchwalić jednorazową wpłatę na FR (oczywiście wszystko proporcjonalnie do udziałów).
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gosi-a58
.
.
Posty: 36
Rejestracja: 06-02-2010, 00:49

Odp.: Art. 22 - Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samo

#16 Post autor: gosi-a58 » 22-03-2011, 16:31

2zł x wielkość udziałów to chyba nie jest tak mało troszke nas jest w tej naszej wspólnocie.Gdyby te pieniądze zostały wydane w 2010 to siedziała bym cichutko ale w tej sytuacji nie wiem czy znowu nie trzeba będzie podjąć jakiś innych kroków.Jak planuję sobie kupić dobry samochód a stać mnie tylko na malucha to albo go kupuję albo odkładam na ten lepszy i dalej chodze piechotą.Pomijam już fakt iż na lokacie z FR również posiadamytroszkę środków które można było uruchomić.Nie zachodziła więc chyba sytuacja,że wspólnota będzie niewypłacalna.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Art. 22 - Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samo

#17 Post autor: jaceko » 22-03-2011, 16:45

gosi-a58 pisze:Jak planuję sobie kupić dobry samochód a stać mnie tylko na malucha to albo go kupuję albo odkładam na ten lepszy i dalej chodze piechotą
Przykład dobry, ale jeśli założyć że dzięki samochodowi nie zarazisz się w autobusie grypą i nie tylko wydasz w aptece, ale zarazisz domowników, szef za absencję nie wypłaci Ci premii itd.
To skrajny przykład, ale musisz pamiętać że inwestycje zwłaszcza w ocieplenie mają na celu obniżenie kosztów eksploatacji, nie wspominając o komforcie.

Pogadaj z kimś z Zarządu - dowiedz się jaka jest kondycja finansowa w Twojej Wspólnocie - będziesz spokojniejsza i dowiesz się dlaczego zrobili jak zrobili.
Ostatnio zmieniony 22-03-2011, 16:50 przez jaceko, łącznie zmieniany 1 raz.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

gosi-a58
.
.
Posty: 36
Rejestracja: 06-02-2010, 00:49

Odp.: Art. 22 - Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samo

#18 Post autor: gosi-a58 » 22-03-2011, 16:55

Jaceko dobre to było.Ja nie mam nic przeciwko remontom w naszej wspólnocie jak na razie na wszystko się zgadzam.Nie lubię tylko jak ktoś bez mojej wiedzy sięga mi do kieszeni.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ustawa o własności lokali”