Dzięcioł

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Dzięcioł

#1 Post autor: napad » 25-09-2016, 19:12

Witam!
Czy macie jakieś sposoby na zniechęcenie dzięcioła ,który niszczy elewację?Problemem jest to ,że dzięcioły są chronione i nie bardzo można coś zrobić.Makiety ,straszaki z płyt dvd nie działają dzięcioł niszczy my łatamy elewację i tak bez skutku jak do tej pory.Jak jestem w domu to staram się go wypłaszać ,ale dzięcioł upodobał sobie elewację po stronie sąsiada ,który w domu jest przeważnie tylko wieczorem .Może znacie jakieś środki chemiczne odstraszające bo nie chcemy"upiększać elewacji siatką.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Dzięcioł

#2 Post autor: piotrusb » 26-09-2016, 22:07

O środkach chemicznych odstraszających dzięcioły nie słyszałem (są na gołębie). Można zastosować specjalne siatki chroniące elewacje, można powiesić model ptaka drapieżnego. W internecie można znaleźć sporo firm oferujących takie środki. Nie polecam natomiast elektronicznych odstraszaczy dźwiękowych (birdchaser). Są drogie, a ptaki szybko się do nich przyzwyczajają. U mnie, w odniesieniu do wron, kompletnie nie zdało to egzaminu.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Odp.: Dzięcioł

#3 Post autor: napad » 27-09-2016, 10:28

Model ptaka nie zdał egzaminu (przyzwyczaiły się) ,a obwieszać blok siatką to też tak trochę średnio wygląda :confused: o siatce czytałem i raczej będzie to ostateczność.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Re: Dzięcioł

#4 Post autor: napad » 23-10-2017, 14:07

Dzięcioł się znudził,dziura załatana.I tylko strach pozostaje ,że w innym roku może nas odwiedzić.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”