Nowe zasady rozliczenia zużycia gazu ziemnego.

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Nowe zasady rozliczenia zużycia gazu ziemnego.

#1 Post autor: andrzejL » 08-12-2014, 21:46

PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. już stosuje – zapowiedziane wcześniej - nowe zasady rozliczania zużycia gazu ziemnego. Na fakturze wykazywane jest nie tylko zużycie metrów sześciennych, ale także ile zostało dostarczonej energii. Rozliczenia dokonywane są na podstawie faktycznego zużycia energii wyrażonej w kilowatogodzinach (kWh), a nie jak dotychczas na podstawie dostarczonej objętości gazu (m3). Patrz: http://www.pgnig.pl/dladomu/nowamiara/cosiezmieni
Przypuszczam, że w ten „prosty” sposób, opłaty za energię cieplną mogą wzrosnąć nawet o 30% !!!
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Nowe zasady rozliczenia zużycia gazu ziemnego.

#2 Post autor: ondrasz » 08-12-2014, 22:27

Nie, o 30% nie wzrosły aczkolwiek minimalnie tak.
Ponieważ rozliczam się w domu wg taryfy w-2.12T gdzie odczyty rzeczywiste podaję co miesiąc i nie mam prognozówek (żeby było śmieszniej taka opcja kosztuje parę zł więcej miesięcznie nawet przy ekofakturze) to jestem już po 2 albo 3 fakturach. Co ciekawe - co miesiąc jest inny przelicznik i żeby było śmieszniej różni się on w zależności od licznika, w obrębie tej samej miejscowości i tej samej rury....
Ogólnie jest ciut drożej ale to minimalnie. Oczywiście w skali przedsiębiorstwa na pewno będą to już znaczące kwoty.

przykładowo na fakturze z adresu A mam : Wsp. konwersji:10,972 [kWh/m3] taryfa W-1.1
na adresie B mam : Wsp. konwersji:11,138 [kWh/m3] taryfa W-2.12T

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”