Zimno w mieszkaniu, wspólnota nie reaguje.

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
mada49
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 25-11-2014, 08:57

Zimno w mieszkaniu, wspólnota nie reaguje.

#1 Post autor: mada49 » 25-11-2014, 09:11

Witam wszystkich użytkowników forum. Bardzo proszę o pomoc. Po śmierci męża postanowiłam sprzedać dom i kupić mieszkanie w bloku. Mieszkanie usytuowane jest na IIIp. Niestety mimo sezonu grzewczego, który rozpoczął się w październiku grzejniki w moim mieszkaniu są letnie. W pomieszczeniu kuchennym tylko w nocy jest letni, natomiast w ciągu dnia nie grzeje. W pozostałych pomieszczeniach mimo ustawienia regulatora na 5 również grzejniki są letnie, dwa razy zdarzyło się w nocy, że były ciepłe. Zgłosiłam problem wspólnocie mieszkaniowej. Niestety argumenty wspólnoty są bardzo irytujące, usłyszałam piec jest włączony i musi być ciepło, a może musi Pani zmienić grzejniki, bo są zepsute. Poprosiłam znajomego instalatora o sprawdzenie, czy grzejniki zamontowane w mieszkaniu są sprawne i okazało się, że wszystko jest w porządku.Zdaniem instalatora na piecu ustawiona jest zbyt niska temperatura i to powoduje niedogrzanie mieszkania. Gdyby wspólnota zwiększyła temperaturę pieca, grzejniki byłyby gorące. Dodam, iż w ciągu dnia temperatura w kuchni wynosi 16 st. , w pozostałych pomieszczeniach 19 st. Z tego co wiem, w łazience powinna być 24 st, co jest tylko marzeniem w moim mieszkaniu.
Zamierzam napisać pismo i wysłać do Wspólnoty prośbę o natychmiastowe usunięcie usterki. Nie bardzo wiem, jak mam opisać swój przykład i na jakie akta prawne mogę się powołać. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Jak zmusić wspólnotę do usunięcia tej wady? Dodam, iż mimo letnich grzejników muszę płacić za ogrzewanie. Dodatkowo poza zużyciem zgodnie z licznikiem płacę 90 zł. miesięcznie,jako koszt eksploatacji pieca należącego do wspólnoty. Pomóżcie.Jakie argumenty zastosować w piśmie???Z góry dziękuję.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Zimno w mieszkaniu, wspólnota nie reaguje.

#2 Post autor: jaceko » 25-11-2014, 15:21

Macie piec/kotłownię w bloku? Żeby była jasność. Czy u sąsiadów kaloryfery są cieplejsze?
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Odp.: Zimno w mieszkaniu, wspólnota nie reaguje.

#3 Post autor: andrzejL » 25-11-2014, 20:51

mada49 pisze: Nie bardzo wiem, jak mam opisać swój przykład
Uczyń komisyjne (twoi sąsiedzi, właściciele lokali) sprawdzenie temperatury, kilkakrotnie w ciągu dnia (przez np. 3 dni). Wystosuj ponownie pismo do Zarządu WM z załączonym protokółem komisji. Jaki licznik ciepła jest zamontowany w twoim mieszkaniu ? Czy wasz kocioł w kotłowni jest na gaz ?
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

mada49
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 25-11-2014, 08:57

Odp.: Zimno w mieszkaniu, wspólnota nie reaguje.

#4 Post autor: mada49 » 26-11-2014, 09:04

Witam,
mamy kotłownię, w której zamontowany jest piec gazowy.
U sąsiadów na pierwszym piętrze grzejniki są ciepłe i w mieszkaniach jest ok. 21 st, na drugim pietrze grzejniki są letnie, a u mnie na trzecim zimne, lub miejscami letnie. Tak samo jak u mnie przedstawia się sytuacja u sąsiadów mieszkających na wyższych kondygnacjach, grzejniki zimne.
W mieszkaniu mam zamontowany licznik od C.O.
Wczoraj zaprosiłam dwie sąsiadki, żeby zobaczyły jak przyjemnie przebywa się w moim mieszkaniu. Dzisiaj wysyłam pismo do Zarządcy i Zarządu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Odp.: Zimno w mieszkaniu, wspólnota nie reaguje.

#5 Post autor: andrzejL » 26-11-2014, 15:27

mada49 pisze:wysyłam pismo do Zarządcy i Zarządu.
Właściwym odbiorcą twojego pisma, powinien być Zarząd WM. Twój "Zarządca" to chyba Administrator zatrudniony przez Zarząd. W jednej wspólnocie nie może być jednocześnie Zarządu i Zarządcy.
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

najtki
.
.
Posty: 354
Rejestracja: 03-03-2012, 15:30

Odp.: Zimno w mieszkaniu, wspólnota nie reaguje.

#6 Post autor: najtki » 01-12-2014, 08:34

Może pani ma zapowietrzone grzejniki.
Czy termostaty są na grzejnikach? jeżeli tak to są rozregulowane.
Proszę sprawdzić główna rura (twz pion) którą dostarczane jest ciepło do pani mieszkania jest ciepła(gorąca). Jeżeli nie to będzie oznaczało że piec słabo grzeje. Jeżeli rura będzie miała temperaturę tzn w pani mieszkaniu jest coś z instalacją lub termostatami jeżeli takie są zainstalowane.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”