Liczniki wody po wymianie

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Liczniki wody po wymianie

#7 Post autor: ondrasz » 25-12-2013, 00:38

praktycznie chyba każda firma daje 5 lat które jest równe okresowi ważności legalizacji. Każda z którą rozmawiałem takie warunki dawała.
A baterie mają do tego, że mają liczniki z odczytem radiowym gdzie żywotność modułu = żywotności baterii równej 10 lat (plus ok 1 rok rezerwy zwykle).
Liczniki zwykłe są sporo tańsze .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kermcio1
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 14-06-2014, 11:41

Odp.: Liczniki wody po wymianie

#8 Post autor: kermcio1 » 29-06-2014, 12:50

koszt odkupu wodomierza, zależy od rodzaju korpusu, jeżeli można je wykorzystać do regeneracji to można zapłacić więcej, czasami firmy skupują w cenie złomu - około 3zł.
Co do gwarancji to wydaje mi się, że mylisz pojęcie. Gwarancja zazwyczaj dawana jest na 2 lata. Jeżeli wodomierz się zepsuje, pęknie czy coś to musi zostać naprawiony. 5 lat legalizacji to okres, na który zostaje dopuszczony do użytku i zapewnienie utrzymania parametrów metrologicznych. Na moduł też są 2 lata gwarancji, a na 10 lat zapewnienie producenta o żywotności baterii. Nie jest to to samo.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Liczniki wody po wymianie

#9 Post autor: ondrasz » 30-06-2014, 15:46

nie nie mylę się - każda firma która składała mi ofertę na dostawę wodomierzy dawała okres gwarancji równy okresowi ważności legalizacji czyli 5 lat.
Co do modułów to tutaj może być różnie z gwarancją ale gwarantowany okres żywotności baterii to 10 lat plus 1 rok rezerwy.
Być może w zależności od wielkości potencjalnego zamówienia oferty a tym samym okresy gwarancji na przykład mogą być różne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Liczniki wody po wymianie

#10 Post autor: piotrusb » 30-06-2014, 16:49

ondrasz pisze:nie nie mylę się - każda firma która składała mi ofertę na dostawę wodomierzy dawała okres gwarancji równy okresowi ważności legalizacji czyli 5 lat.
Co do modułów to tutaj może być różnie z gwarancją ale gwarantowany okres żywotności baterii to 10 lat plus 1 rok rezerwy.
U nas oferty były dokładnie na takich samych warunkach gwarancji.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

xaafuun
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 02-12-2013, 10:35

Re: Liczniki wody po wymianie

#11 Post autor: xaafuun » 03-02-2020, 23:21

Witam,
Odświeżam temat.
czy kwota 13 500 Pln za wymianę 49 wodomierzy zwykłych na radiowe to nie jest kwota za wysoka? Wynika cena za wodomierz + montaż kwota ca. 275 pln/ szt. Stare wodomierze zabrali monterzy nowych, nie mam wiedzy czy zostały odsprzedane przez WM.

Pozdrawiam
Rafał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Liczniki wody po wymianie

#12 Post autor: piotrusb » 03-02-2020, 23:37

Jest mnóstwo czynników, które mogą wpłynąć na cenę: klasa i typ wodomierza, gwarancja, czas wykonania usługi, sposób montażu, miejsce w kraju, itp. Najlepiej zapytać o cenę takiej usługi kilka firm w Twojej okolicy.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”