Zmiana ceny energii elektrycznej

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
rafalb76
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 07-07-2008, 14:05

Zmiana ceny energii elektrycznej

#1 Post autor: rafalb76 » 09-08-2013, 11:35

Witam

Pracuję w spółdzielni mieszkaniowej, od jakiegoś czasu dzwonią osoby przedstawiające się jako pracownicy firmy energetycznej z którą mamy podpisaną od wielu lat umowę i albo chcą przesłać ofertę na nową korzystniejszą cenę albo z związku ze zmianą od 1 lipca br ceny chcą przesłać pismo w tej sprawie. W związku z tym zgodnie z ich procedurą muszą zweryfikować telefonicznie adresy wszystkich liczników ( a mamy ich ponad 240).
Tu mam pytanie czy spotkał się ktoś z taką sytuacją? Co ma na celu taka weryfikacja bo przecież firma wystawia faktury i dobrze wie gdzie są liczniki, po drugie wcześniej też już były zmiany cen i nigdy nie wymagało to weryfikacji adresów. Ci się wiąże z tym że takie ustalenia zostaną poczynione?

Pozdrawiam
Rafał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Zmiana ceny energii elektrycznej

#2 Post autor: ondrasz » 09-08-2013, 11:53

tak spotkałem się.

to najzwyklejsi akwizytorzy którzy chcą aby podpisać umowę na czas określony.

A weryfikować chcą bo to nagrywają i ewentualne błędy w aneksie do umowy można zweryfikować czy Ty źle podałeś czy oni źle napisali. Przypuszczam też że dzwonią w imieniu tej firmy a nie z tej firmy - taka drobna różnica :)

Czy są to oferty korzystne czy nie - każdy sam musi ocenić. Ja tam uważam je za wyjątkowo niekorzystne (przynajmniej to co do mnie dzwoniło). URE obniżył taryfy bodajże średnio o 4% a oni mi na terminowej łaskawie 2% proponowali na 2 tygodnie przed wejściem zmienionej taryfy.. No i te gwarancje stałej ceny zwykle przewidują stałą cenę ale co roku podnoszoną przy dzisiejszej tendencji do obniżania cen energii . O kłopotach wynikających z 2 różnych faktur od dwóch firm (niekoniecznie na te same wartości zużyć) nie wspomnę. No i te propozycje dotyczą taryf "firmowych" czy nie obejmują np klatek schodowych które chodzą na g11

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

rafalb76
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 07-07-2008, 14:05

Odp.: Zmiana ceny energii elektrycznej

#3 Post autor: rafalb76 » 09-08-2013, 12:49

Według zapewnień wszystkich którzy wysyłają ofert, mają oni specjalna propozycję dla spółdzielni mieszkaniowych która dotyczy właśnie grupy g11. Rozumie że nowa firma chce wiedzieć na jakich adresach są liczniki ale jaki sens robi to dotychczasowa firma (bez względu czy robią to sami czy przez inną firmę), przecież wystawiane są faktury i wszystkie adresy się zgadzają. Ponadto dlaczego nie chcą wysłać adresów na piśmie tylko weryfikacja musi być telefoniczna. Do wydruku mają dostęp obie strony do nagrania tylko oni i my nie mam dostępu do nagrania. I dlaczego przy zmianie ceny (nie dostawcy) potrzebna jest weryfikacja skoro w umowie jest zapis że zmiana ceny nie wymaga aneksu do umowy. Coś mi tu nie pasuje

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Zmiana ceny energii elektrycznej

#4 Post autor: ondrasz » 09-08-2013, 14:26

zmiana ceny wynikająca z taryfy nie wymaga zmiany umowy.
Ale zmiana ceny np. ze względu na dodatkowe warunki np. czas określony umowy czy specjalne inne (niekoniecznie niższe) ceny - już wymaga.
to tak jak z komórką - jak chcesz mieć tańszy aparat to podpisujesz cyrograf na 2 lata. Nie chcesz to masz umowę na czas nieokreślony - rozwiążesz kiedy chcesz ale aparatu promocyjnego czy dodatkowego pakietu minut/danych/sms nie dostaniesz

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

rafalb76
.
.
Posty: 23
Rejestracja: 07-07-2008, 14:05

Odp.: Zmiana ceny energii elektrycznej

#5 Post autor: rafalb76 » 09-08-2013, 15:37

Uważasz że za niższymi cenami mogą się kryć także inne, dodatkowe warunki o których "doradcy" nie mówią. Nie mówią bo są one niekorzystne?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Zmiana ceny energii elektrycznej

#6 Post autor: piotrusb » 09-08-2013, 15:58

Przede wszystkim nie bazuj na rozmowie telefonicznej. Poproś o piemną ofertę i wzór umowy. Wtedy na spokojnie można wszystko przeanalizować i podjąć decyzję.
My przy zawarciu umowy na czas określony dostaliśmy 7% upustu, gwarancję niezmiennej ceny do końca 2014 (umowa zawarta w maju 2013), upust dodatkowy na pierwsze trzy miesiące. Według kalkulacji, którą zrobiliśmy, w ciągu 3 lat powinniśmy zaoszczędzić ponad 12,5 tys. zł.
Tak więc niekiedy się opłaca, ale trzeba dokładnie czytać, kalkulować i negocjować.

I nie dawać wyciągać od siebie w rozmowie telefonicznej nadmiernych danych pod pozorem, że złożą Ci fantastyczną propozycję :haha:
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”