Rękojmia na budynki

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
franki
.
.
Posty: 270
Rejestracja: 18-03-2011, 13:13

Re: Rękojmia na budynki

#7 Post autor: franki » 09-09-2018, 22:35

Ostatnio w Leroy Merlin widziałem ledy z 5 letnią gwarancją.
Pozdrawiam
franki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Rękojmia na budynki

#8 Post autor: piotrusb » 09-09-2018, 22:45

A przeczytaj na opakowaniu ograniczenia. Prawie na pewno masz tam podany czas świecenia i ilość włączeń. Poza tym parametry ledów zmieniają się cały czas i te źródła są coraz lepsze. Ledy, które są teraz, a te które były np. trzy lata temu dzieli przepaść technologiczna. Producenci biorąc pod uwagę średnie parametry wykorzystania mogą dawać dłuższą gwarancję, na zasadzie kalkulacji ryzyka.

Możesz próbować, ale moim zdaniem nie ma szans na odpowiedzialność z tytułu rękojmi w odniesieniu do elementów eksploatacyjnych. Równie dobrze mógłbyś tego próbować, gdyby nie było tam ledów, tylko zwykle żarówki. To, mimo różnic technologicznych, ten sam typ materiału: wymienne elementy eksploatacyjne.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

franki
.
.
Posty: 270
Rejestracja: 18-03-2011, 13:13

Re: Rękojmia na budynki

#9 Post autor: franki » 10-09-2018, 07:39

Wielokrotnie reklamowałem LEDy zakupione przez wspólnotę i z tego co pamiętam każda reklamacja byała zaakceptowana.
Żarówki jak najbardziej można traktować jako elementy eksploatacyjne, z LEDami spierałbym się (chociażby dlatego że na żarówki nie ma gwarancji, na LEDy nie widziałem ostatnio żeby ktoś gwarancji nie udzielał.
Zgadzam się, są ograniczenia co do godzin świecenia, włączeń i wyłączeń itd. tyle że wg mnie to sprzedawca musi udowodnić że zostało to przekroczone.
Pozdrawiam
franki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Rękojmia na budynki

#10 Post autor: piotrusb » 10-09-2018, 09:08

Tak jak pisałem - możesz spróbować; jeśli Ci się uda będziemy mieli interesujący przypadek. Osobiście jednak nie sądzę, żeby deweloper uwzględnił takie roszczenie.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”