Brak dostępu do lokalu

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
JohnnyG
.
.
Posty: 579
Rejestracja: 12-03-2008, 23:10

Brak dostępu do lokalu

#1 Post autor: JohnnyG » 31-07-2018, 13:54

Poszukałem na formu, ale jakoś nie natrafiłem na podobny temat.
Zaistniała potrzeba wymiany wodomierzy w bloku. Niestety nie ma możliwości dostać się do jednego z lokali, konkretnie lokalu gminnego. Z tego co się dowiedziałem, jakiś rok temu gmina najprawdopodobniej wypowiedziała umowę lokatorowi. Ten miał opróżnić lokal i zdać klucze, do tej pory tego nie uczynił. Z nieoficjalnych informacji wiem, że od kilku miesięcy nie przebywa już na terenie Polski.
Co w takim wypadku może zrobić właściciel, żeby się dostać do lokalu?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Brak dostępu do lokalu

#2 Post autor: irenalo » 31-07-2018, 20:00

Zgłoś się do gminy . Ona jest właścicielem lokalu. Uchwalcie regulamin, że w przypadku braku legalizowanych wodomierzy, wszystkie straty będą obciążać nieopomiarowane lokale. A jak się gmina będzie rozliczać z lokatorem , to już nie Wasza sprawa.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

JohnnyG
.
.
Posty: 579
Rejestracja: 12-03-2008, 23:10

Re: Brak dostępu do lokalu

#3 Post autor: JohnnyG » 31-07-2018, 21:41

Tak się akurat składa, że obecnie wszystkie lokale w bloku mamy opomiarowane. Nie wiem czy w tym lokalu minął termin legalizacji wodomierza. Przeprowadzamy obecnie globalną akcję wymiany wszystkich wodomierzy na bardziej precyzyjne z nakładką radiową ze względu na duże różnice między wodomierzem ZWiKu, a lokalowymi. Ostatnio usłyszałem odpowiedź z ROM-u, że nie mają kontaktu z lokatorem, więc nic na to nie poradzą.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Brak dostępu do lokalu

#4 Post autor: irenalo » 01-08-2018, 00:08

Skoro wspólnota dokonuje rozliczeń wody, to wspólnota powinna być w posiadaniu informacji , komu i kiedy wygasa legalizacja.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

JohnnyG
.
.
Posty: 579
Rejestracja: 12-03-2008, 23:10

Re: Brak dostępu do lokalu

#5 Post autor: JohnnyG » 05-08-2018, 20:00

irenalo pisze:
01-08-2018, 00:08
Skoro wspólnota dokonuje rozliczeń wody, to wspólnota powinna być w posiadaniu informacji , komu i kiedy wygasa legalizacja.
Akurat tak się składa, że na chwilę obecną lokatorzy są rozliczani ze zużycia wody przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej,
ale myślę, że w ROM-ie udzieliliby mi informacji do kiedy jest ważna legalizacja wodomierza w tym lokalu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Brak dostępu do lokalu

#6 Post autor: irenalo » 06-08-2018, 15:31

Najemca zawsze rozlicza się z właścicielem mieszkania - bez względu na to czy to jest gmina czy właściciel prywatny.
Nie zmienia to faktu, że jeśli WM rozlicza wodę, to musi mieć dostep do wszystkich wodomierzy.
Jeżeli nie ma, to wszystkie za wszystkie ubytki płaci gmina. A jak sobie gmina rozliczy z najemcą, to nie Wasza sprawa.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”