Klimatyzacja

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Klimatyzacja

#19 Post autor: owner » 15-02-2009, 16:50

karaspr pisze:odnosnie wspolnoty to podobno powstaje ona na etapie kiedy beda jzu akty notarialny (czyli u mnie za kilka miesiecy)
Wspólnota mieszkaniowa powstaje z chwilą podpisania pierwszego aktu notarialnego i dokonania wpisu w księdze wieczystej. Jeśli masz zamiar wykonać roboty przed zawarciem umowy notarialnej, musisz uzyskać zgodę właściciela nieruchomości (dewelopera).
Ostatnio zmieniony 15-02-2009, 16:50 przez owner, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

henrykzs
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 28-09-2010, 16:08

Odp.: Klimatyzacja

#20 Post autor: henrykzs » 29-09-2010, 00:44

A czy się Pani zastanowiła w jakim celu ten klimatyzator "wykwitł"? Czy aby na pewno Pani na złość? Ludzie, żyjemy w XXI wieku i pojawiają się nowe wynalazki (choć ten nie jest przecież aż taki nowy), które mają ułatwiać życie! Klimat staje się coraz cieplejszy. Latem czasem trudno wytrzymać w domu w upały. Dlaczego nie zafundować sobie klimatyzatora? Dlaczego mamy w domach WC, skoro można pójść w krzaki? Dlaczego mamy w domach bieżącą wodę, skoro można pod blokiem wykopać studnię? Już Pani kombinuje, jakby tu "ustrzelić" sąsiadkę. Mam ten sam problem, że sąsiedzi nie zgadzają się na powieszenie klimatyzatora na elewacji budynku. Balkonu niestety nie mam. Bywałem w świecie i wisi takich urządzeń na budynkach wielorodzinnych od cholery i trochę i nikomu to nie przeszkadza.
Pewnie gdybym powiesił na elewacji wielki krzyż z lampkami to by bili brawo i się do niego modlili.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aghat
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 28-10-2014, 13:41

Odp.: Klimatyzacja

#21 Post autor: aghat » 28-10-2014, 13:47

Widzę, że to stary temat, ale przeczytałam cały wątek i ciekawi mnie jedna rzecz. Mianowicie wypowiedź Czajnika odnośnie wentylacji mechanicznej. Czy zimne powietrze opadając nie wypiera ciepłego powietrza z dołu i stąd jest cyrkulacja powietrza? Wtedy część ciepłego powietrza ucieka przez otwór wentylacyjny, a część ulega ochłodzeniu w wymienniku ciepła? Proszę o wyjaśnienie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”