Zgłaszanie problemów

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Zgłaszanie problemów

#1 Post autor: napad » 04-06-2017, 13:05

Jak podchodzicie do zgłaszania problemów (wszelakich) zarządowi?
Tzn.ktoś coś zgłasza ,zarząd weryfikuje i ewentualnie zgłasza sprawę fachowcowi?
Pytam ponieważ mam problem ,nie jestem w stanie zweryfikować zgłaszanego problemu-jedna z mieszkanek zgłasza że słyszy w wentylacji pszczoły (osy ,szerszenie- generalnie bzyczenie).Cóż u mnie też czasami słychać bzyczenie lub ptaki ,ale wg mnie gdyby było założone gniazdo byłby to jednostajny stały szum ,a nie dźwięk bzyczenia od czasu do czasu.
Nie mogę wyjść na dach aby to sprawdzić (dach jest spadzisty) ,jak wezwę fachowca muszę mu zapłacić niezależnie czy będzie gniazdo (wtedy więcej) czy nie będzie ( no choćby za przyjazd i łażenie po tym dachu).

Sąsiadka jest znana z tych co to dopadają ją wszelkie plagi egipskie stąd moje wątpliwości aby sprawę posunąć dalej .
Co radzicie?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zgłaszanie problemów

#2 Post autor: irenalo » 04-06-2017, 16:56

napad pisze:Tzn.ktoś coś zgłasza ,zarząd weryfikuje i ewentualnie zgłasza sprawę fachowcowi?
No tak powinno być.
Bywa u Was kominiarz?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Odp.: Zgłaszanie problemów

#3 Post autor: napad » 06-06-2017, 23:12

Bywa -raz w roku .Był w listopadzie to następna wizyta też coś koło tego terminu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Zgłaszanie problemów

#4 Post autor: piotrusb » 07-06-2017, 09:49

Przeglądy wentylacyjne, zgodnie z prawem budowlanym, odbywają się właśnie raz w roku. Jeśli jednak coś się dzieje, to można kominiarza ściągnąć do konkretnej sprawy.
napad pisze:słyszy w wentylacji pszczoły (osy ,szerszenie- generalnie bzyczenie
A ktoś widział jakieś owady wlatujące, wylatujące?
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

napad
.
.
Posty: 184
Rejestracja: 13-12-2015, 21:26

Odp.: Zgłaszanie problemów

#5 Post autor: napad » 12-06-2017, 19:54

Mieszkamy praktycznie w lesie ,tutaj ptaki ,pszczoły,osy to norma.Właśnie jedna z sąsiadek mieszkająca na ostatnim 2 piętrze słyszy bzyczenie.Owadów wlatujących i wylatujących z wentylacji nie widziała

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Zgłaszanie problemów

#6 Post autor: piotrusb » 12-06-2017, 20:10

Można podejść do tego tak, że wspólnota zleca kominiarzowi sprawdzenie i jeśli okaże się, że faktycznie są tam owady, to koszty (kominiarza, możliwe również, że Straży Pożarnej) pokrywa wspólnota, jeśli zaś nie - to koszty kontroli wentylacji obciążają właścicielkę lokalu, z tym, że należy jej to wcześniej zaproponować.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”