Ogrzewanie z ciepłowni

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#43 Post autor: kindziu » 14-12-2016, 04:50

irenalo pisze:Może masz grzejniki o za małej mocy? Ludzie remontują mieszkania , wyrzucaja stare żeliwki i wstawiaja modne cudeńka, które ładnie wyglądaja a moc mają znacznei miejszą niż stare grzejniki.
Tą sprawę powinni właśnie uregulować w REGULAMINIE. Może jest w dokumentacji technicznej opisana charakterystyka. Faktem jest że jeśli jest różna sprawność/wydajność grzejników w lokalach to może być problem. Te "cudeńka" mogą nieć znacznie większą moc przy tym samym gabarycie żeliwnych. Te ostatnie są z pewnością trwalsze ale mają znacznie większą bezwładność, dlatego grzejniki powinny mieć podobną charakterystykę i moc w przeliczeniu na m2. W przeciwnym razie będzie układ "wariował".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8819
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#44 Post autor: irenalo » 14-12-2016, 07:40

kindziu pisze:Może jest w dokumentacji technicznej opisana charakterystyka
Dokumentacja z 1960? Filmów Barei nie oglądałeś?
kindziu pisze: Te "cudeńka" mogą mieć znacznie większą moc przy tym samym gabarycie żeliwnych.
Mogą ale nie muszą .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#45 Post autor: LukaszDM » 14-12-2016, 10:01

Witam, mam już ciepło w bloku mieszkalnym, zrobiłem zdjęcia wody na wejściu i wyjściu. Okazało się, że kotłownia podawała nam wodę zbyt chłodną. Zawiadomilem administratora i projektanta rur C.O. w naszym bloku komisyjnie spisaliśmy temperatury. Zgodnie z umową która podpisał administrator z cieplownia okazała się za mala temperatura. Co teraz zrobić by za te chłodne dni się nie wróciły u nas w bloku teraz mam 20,5 lub 21.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5977
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#46 Post autor: piotrusb » 14-12-2016, 10:35

LukaszDM pisze:Co teraz zrobić by za te chłodne dni się nie wróciły
Chodzi Ci o to żeby nie wróciła sytuacja taka jak była (niedogrzane lokale), czy też o jakiś zwrot kosztów, bo nie bardzo z tego zdania można wywnioskować, co miałeś na myśli.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#47 Post autor: LukaszDM » 14-12-2016, 11:03

Przepraszam pisze chaotycznie. Myślę że powinien być jakiś zwrot kosztów bo cieplownia się nie wywiązała z umowy oraz coś trzeba zrobić by taka sytuacja nie wróciła te chłodne dni w naszych mieszkaniach.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5977
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#48 Post autor: piotrusb » 14-12-2016, 11:09

LukaszDM pisze:bo cieplownia się nie wywiązała z umowy oraz coś trzeba zrobić by taka sytuacja nie wróciła te chłodne dni w naszych mieszkaniach.
No i tu wszystko zależy od tego co macie zapisane w umowie. Czy są tam określone parametry dostarczanego medium, czy są przewidziane rekompensaty za niedotrzymanie tych warunków itp?
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”