Ogrzewanie z ciepłowni

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Ogrzewanie z ciepłowni

#1 Post autor: LukaszDM » 07-12-2016, 16:35

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Mam pewien problem. Mianowicie mieszkam w bloku (wspólnota mieszkaniowa). Kupujemy ciepło z ciepłowni nie mamy podzielników ciepła jedynie na wejściu do budynku jest licznik ciepła. Przechodząc do meritum sprawy mam 16stopni w mieszkaniu czynsz za ogrzewanie to 3600zl rok. Mieszkanie o pow 56mk. Apeluję wielokrotnie u administratora on mnie jednak zbywa, co w takiej sytuacji robić? Dodam, że jestem najmłodszym mieszkańcem tego bloku. Jest to spokojny blok, mieszkają tu sami starsi ludzie którym już brakuje sił na walkę o ciepło w swoich mieszkaniach. Dodam tylko, że mój pomysł z oddzieleniem się od ciepłowni i zamontowanie własnego pieca gazowego w bloku odpada ponieważ, wiadomo ile wynoszą emerytury w naszym państwie. Jestem osobą młodą i chce pomóc w tym bloku, sam przeprowadziłem uszczelnienie drzwi w bloku bo jak patrzyłem ile emeryci zapłacili za regulację drzwi to masakra 450zl netto. W tym roku zrobiłem sam uszczelki w Jasamie 30zl.
Pozdrawiam i proszę o pomoc mieszkam w tym miejscu od 2 miesięcy.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#2 Post autor: piotrusb » 07-12-2016, 17:39

LukaszDM pisze:Apeluję wielokrotnie u administratora on mnie jednak zbywa, co w takiej sytuacji robić?
Ile lokali macie we wspólnocie? Czy macie wybrany zarząd? Jeśli tak, do niego właśnie powinieneś się zwrócić jako właściciel lokalu. Administrator pełni wobec zarządu rolę służebną i doradczą (m. in. w sprawach technicznych) i nie ma prawa podejmowania decyzji.

Czy budynek jest ocieplony? Czy kaloryfery są gorące? Próbowałeś dociec, co z technicznego punktu widzenia jest przyczyna tak niskiej temperatury w lokalach? Mamy teraz temperatury na zewnątrz w okolicach 0, ale jak by się zrobiło -10 stopni, to będziecie mieli w mieszkaniach lodownie.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#3 Post autor: LukaszDM » 07-12-2016, 17:59

Budynek nie jest ocieplony, grzejniki nie są mocno gorące, zarząd to My mieszkańcy danego bloku. Czyli 8 osób. Osobiście uważam, że jest za mało ciepła podawane z ciepłowni. Gdzie mogę sprawdzić ile kosztuje zowione ciepło i jak je rozliczać ? Może ktoś tu oszukuje ?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#4 Post autor: irenalo » 07-12-2016, 20:31

LukaszDM pisze:Budynek nie jest ocieplony, grzejniki nie są mocno gorące, zarząd to My mieszkańcy danego bloku
To bardzo dobrze, że chcesz wziąć sprawy we własne ręce ale chyba mylisz pojęcia.
Mieszkańcy nie decydują o nieruchomości, decydują właściciele.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9940850388
Ściągnij tekst ujednolicony i czytaj, czytaj, czytaj....:)

Ile jest wszystkich lokali w Waszej wspólnocie? Tych własnościowych i tych niewykuipionych - jeśli takie są?
Jeśli powyżej 7 lokali to macie obowiązek wybrać organ zwany zarządem WM (wspólnoty mieszkaniowej).
I ten zarząd jest władny , by wydawać polecenia administratorowi.

Druga rzecz: jak grzana jest ciepła woda?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#5 Post autor: LukaszDM » 08-12-2016, 09:40

Dziękuję za cenne informacje. Nasz blok ma 8 mieszkańców każdy ma wykupione mieszkanie na własność. Ale jest jeszcze jeden problem jeden z mieszkańców mojego bloku, nie mieszka w nim zostawił mieszkanie nie sprzedał ale i nie płaci za czynsz i ciepło. Dzieje się to już od 5 lat. Właściciel wyjechał do Kanady w mieszkanie stoi. Ktoś ma dług to nawet sąsiadowi traktor zabiorą od razu... a tu widać nic przez 5 lat nie zrobili, dziwna sprawa. Przecież jest pismo wysłane przez Panią z zarządu naszego bloku do Pani Administrator i nic? Obecnie mieszkańcy od 5 lat płacą za tego pana pieniądze. Choć w moim przekonaniu powinno być to ściągane z tego mieszkania za pomocą komornika. Sprawa ciepła wygląda następująco. Wczoraj byłem razem z Panią z zarządu zrobilismy wizje po mieszkaniach w 2 był grzyb ludzie mają po 16 , 17 stopni. Kotłownia jest miejska opalania gazem.Do mojego bloku jest dostarczana ciepła woda 2400l/h ale jaka temperatura tej wody to zależy od kotłowni. Kotłownia czasami poda wodę gorąca wtedy jest w miare ciepło. Tak jak w poprzednim miesiącu chodziły dwa kotły gazowe to było cieplutko. Teraz chodzi jeden a opłaty te same. Wczoraj dostaliśmy się do głównego węzła ciepłego w bloku zwiekszyłem przepływ wody ciepłej do 2800l/h. Nic to nie dało, ale już dla kotłowni tak bo wzięliśmy więcej wody więcej płacimy. Powinniśmy mieć jakąś określoną temperaturę wody wplywajacej do budynku a nie ile kotłowni się chce. Powinien być jakiś inny sposób rozliczania tego ciepła. Dodam, że radni i burmistrza miasta wie o całej sytuacji i powiedzieli mi żebym się stąd wyprowadził.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#6 Post autor: LukaszDM » 08-12-2016, 09:45

Woda jest grzana z piecykow gazowych bądź z bojlerow elektrycznych. Dziś wymusilem razem z zarzadcem bloku by administrator zawołał serwis do zaworów, by przeprowadził regulację. Osobiście uważam że ta regulacja zaworów nic nie da zamierzonych efektów jak można nagrzać dom chłodna woda. A rachunek poleci dla Pana serwisujacego nasz blok.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”