Ogrzewanie z ciepłowni

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#31 Post autor: LukaszDM » 09-12-2016, 22:58

Witam, był administrator u mnie w mieszkaniu wraz z panem który robił tu modernizację rur cieplowniczych w mieszkaniu. Mowil, że inwestycje nie są skończone mianowicie domaga się byśmy wszyscy lokatorzy zainstalowali termostaty w mieszkaniach ja posiadam. Mianowicie myślę, że każdy odbija piłeczkę by nie ogrzać wystarczająco wody doplywajacej do budynku. Wszystkie bloki korzystające z tej ciepłowni mają ten sam problem. 17 lub 18 stopni. Jest tam na szczęście razem z nami radna miasta, w której bloku też jest zimno. Nie czekając zdobyłem numer do radnej. Napisaliśmy jako zarząd wspólnoty pismo do administratora żeby podniósł nam ciepło w mieszkaniach. Daje pole do popisu pani radnej bo zaniedbuje swoją firmę sprawami bloku, postanowiłem dziś, że ocieplenie sufit w piwnicy na swój koszt pod moim mieszkaniem czym najlepiej ? Jakiej grubości styropian ? Zainwestowalem też grzejnik olejowy na wypadek niskich temperatur i bezradnej pani radnej. Oby grzejnik się nie przydał.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Miro
.
.
Posty: 18
Rejestracja: 19-10-2016, 20:21

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#32 Post autor: Miro » 10-12-2016, 02:07

Nie będę cytował poprzedników a także Twoich wpisów lecz odniosę się do tego co wyczytałem. Jeśli cała ósemka raczej siódemka płaci z m2 tylko za mieszkania to nadal niech płacą. Regulamin, podzielniki nie zawracaj sobie głowy bo to dodatkowe koszty. Od czterech lat rozliczamy się ponownie z m2 chociaż zgodnie z regulaminem przeliczniki współczynniki miałem korzystne a co do rozporządzenia UE gdzieś czytałem i był podany rok budynki starsze nie ma obowiązku zakładać.

Jeśli zbytnio nie ulegasz sugestii to napiszę co ja zrobiłem. Mieszkanie na parterze brak termoizolacji w mieszkaniu płytki PCV. Szybko bez fachowców ledziutka warstwa tylko aby wyrównać owe płytki zaprawa klejowa twardy styropian 2 cm folia i płyta OSB 12 mm potem znów folia gąbka i panele. Owszem nie ociepla się mieszkania od środka ale chodząc w skarpetkach nie parzyło zimno w nogi.
Na ten temat porozmawiaj z fachowcami ja tak zrobiłem chyba to było z 10 lat wstecz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#33 Post autor: irenalo » 10-12-2016, 13:04

Miro pisze:Regulamin,
To jest nakaz ustawowy, więc nie wprowadzaj forumowicza w bład.
Opracowanie regulaminu to godzina roboty, można coś na sieci znaleźć
W regulaminie wpisuje się metodę rozliczeń właśnie taką , jaką mają. Czyli od metra powierzchni mieszkania.
Podzielniki w przypadku posiadania w lokalach piecyków gazowych byłby wręcz niewskazane.
Miro pisze:Owszem nie ociepla się mieszkania od środka
Zależy czym i jak:
https://www.youtube.com/watch?v=-k3tnGPXwvk

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#34 Post autor: kindziu » 10-12-2016, 15:42

irenalo pisze:Od kiedy koszt utrzymania lokalu (w tym koszt ogrzania lokalu) jest kosztem NW
Raczej kosztem zarządu nieruchomości wspólnej. Takie jest orzecznictwo SN i nawet Ty tego nie zmienisz nawet jak założysz krawat- może będziesz mniej awanturująca. Mamy tu do czynienia z instalacją stanowiąca współwłasność przymusową w związku z czym cały koszt energii cieplnej stanowi koszt zarządu nieruchomości wspólnej.

Po ce wkręty, człowiek ma kłopot z wysokimi kosztami ogrzewania. Nie zna żadnych danych, nie wie na jakich zasadach kupują CIEPŁO, nie wie jak jest rozliczane, kto jest właścicielem "kotłowni". Generalnie brak danych a tu się wkręca; regulaminy, krawaty i ciepłą wodę. Ust.pr.en. określa sposób rozliczenia tych kosztów a regulamin którego de facto musi uwzględniać to prawo i właściciele powinni wybrać sposób z zakresu tego prawa. Na razie rozliczają sobie od m2 a nawet nie wiedzą jaki metraż jest objęty rozliczeniem. Z całą pewnością koszty muszą być ponoszone proporcjonalnie do udziałów w BUDYNKU bo to budynek pożytkuje energię na ogrzewanie. Udział nie określa wyłącznie udziału w nieruchomości wspólnej. Na podstawie udziału w lokalach posiada się udział w nieruchomości wspólnej. Te lokale nie są w żaden sposób opomiarowane więc nie są to kosztu utrzymania lokalu. A Wy możecie sobie wrzucać inwektywy i tak nie zmienicie orzecznictwa i obowiązującego prawa i sytuacji technicznej. Jak zamontują sobie podzielniki to wtedy będą mogli sobie ustalić część tych kosztów jako koszt utrzymania lokalu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#35 Post autor: irenalo » 10-12-2016, 18:55

kindziu pisze:Takie jest orzecznictwo SN
No podaj choć jedno.
kindziu pisze: Mamy tu do czynienia z instalacją stanowiąca współwłasność przymusową w związku z czym cały koszt energii cieplnej stanowi koszt zarządu nieruchomości wspólnej.
Jedno nie wynika z drugiego. Z tego, że instalacja jest współwłasnością ( choć akurat grzejniki niekoniecznie) nie wynika, że medium które płynie przez tę instalcje jest współwłasnością i powinno być rozliczane proporocjonalnie do udziałów.
Piony wodne, piony kanalizacyjne, instalacja elektryczna wspólna, od której odchodza odgałęzienia do poszczególnych lokali . Przez wszystkie te instalacje płyną media a mimo to nie są to koszty utrzymania NW z wyjątkiem zużytego pradu w cześciach wspólnych i wody jeśli jest jakieś wspólne ujęcie.
Wspólnota jest przymusowym pośrednikiem między dostawcą mediów a poszczególnymi właścicielami lokali.
kindziu pisze: Nie zna żadnych danych, nie wie na jakich zasadach kupują CIEPŁO, nie wie jak jest rozliczane, kto jest właścicielem "kotłowni".
Pytałam,. odpowiedzi nie było. Tylko tyle , się . że to lokalna kotłownia.
Gdybyś nie wypisywal kolejnych głupot, bylibyśmy krok dalej.,

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#36 Post autor: irenalo » 10-12-2016, 19:38

LukaszDM pisze:Witam, był administrator u mnie w mieszkaniu wraz z panem który robił tu modernizację rur cieplowniczych w mieszkaniu. Mowil, że inwestycje nie są skończone
A nie mogli tego zrobić przy modenizacji rur?
LukaszDM pisze:Jest tam na szczęście razem z nami radna miasta, w której bloku też jest zimno
Ty nie rozumiesz problemu. Radna Ci nie pomoże, bo nie może wystepować w imieniu Twojej wspólnoty.
Takie prawo ma zarząd WM , który trzeba wybrać , jak najszybciej. Być może problem lezy w tym, że za mało płacicie.
Może masz grzejniki o za małej mocy? Ludzie remontują mieszkania , wyrzucaja stare żeliwki i wstawiaja modne cudeńka, które ładnie wyglądaja a moc mają znacznei miejszą niż stare grzejniki.
LukaszDM pisze:Napisaliśmy jako zarząd wspólnoty pismo do administratora żeby podniósł nam ciepło w mieszkaniach.
Czyli co ma zrobić?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”