Ogrzewanie z ciepłowni

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#49 Post autor: LukaszDM » 14-12-2016, 11:12

piotrusb pisze:
LukaszDM pisze:bo cieplownia się nie wywiązała z umowy oraz coś trzeba zrobić by taka sytuacja nie wróciła te chłodne dni w naszych mieszkaniach.
No i tu wszystko zależy od tego co macie zapisane w umowie. Czy są tam określone parametry dostarczanego medium, czy są przewidziane rekompensaty za niedotrzymanie tych warunków itp?
Dziękuję bardzo, sprawdzę.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#50 Post autor: LukaszDM » 16-12-2016, 12:47

Witam, po walce z administratorem wymusilem optymalne temperatury wewnątrz budynku ludzie już nie marzna teraz mam 21 albo 22 stopnie a nie 16 ,17. Dziękuję za pomoc ale opłaty wynoszą 5.60za mkw. Czy moglibyście podać mi kilka wskazówek gdzie szukać dodacji by ocieplić budynek oraz zamontować własny piec na blok by opłaty zmniejszyć. Na funduszu remontowyn jest około 8 tys. Kompletny remont instalacji ciepłowniczej w budynku plus piec na gaz to 34tys. Można o to walczyć ale gdzie? Dodam że administrator mi nie pomaga wkrótce się zmieni.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#51 Post autor: piotrusb » 16-12-2016, 12:56

Spróbuj dowiedzieć się w swojej gminie, bo w dużej mierze takie dotacje mają charakter uregulowań lokalnych. Np. wczoraj rada Warszawa przyjęła uchwałę przyznającą wspólnotom 15 tys. zł dotacji na przejście z ogrzewania na paliwo stałe na kotły gazowe.
Na termomodernizację można uzyskać dotacje z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”