Ogrzewanie z ciepłowni

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#19 Post autor: LukaszDM » 08-12-2016, 20:47

Wiem, to widać administrator sobie nie radzi. Widać starsi ludzie nie mają już siły tyle lat się upominać o to samo... Będę w zarządzie razem z taką sąsiadka, starsza pani. Tak też myślę jest tu wielki problem, ale jestem dobrej myśli. Priorytet to ciepło. Pogodówka jest ustalana według tabel, ale w tym całym zamieszaniu tabele mogą być robione specjalnie pod cieplownie. Będę domagał się komisji, która zweryfikuje stan ciepła. Chicaz w tamtym roku u jednej pani z bloku podobno była komisja ta starsza pani prosiła Pana z zakładu cieplnego na kolanach żeby podniósł ciepło. Robię też zapobiegawczo zdjęcia temp wody wplywajacej do budynku, by jakimś cudem nie podnieśli temperatury na kotle w dzień kontroli chce mieć jasne dowody.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#20 Post autor: LukaszDM » 08-12-2016, 20:54

Jeszcze jedno ten Pan z ciepłowni chce by mieszkańcy bloku wymienili okna na plastiki lub inne bardziej szczelne. Ludzie generalnie mają plastiki inni drewniane. Moje mieszkanie Jest po generalnym remoncie, mam termicznie okna Jocz w lato kupione 9 komór 3 szyby i mam 17 stopni.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

LukaszDM
.
.
Posty: 24
Rejestracja: 07-12-2016, 15:46

Re: Ogrzewanie z ciepłowni

#21 Post autor: LukaszDM » 08-12-2016, 20:58

irenalo pisze:
LukaszDM pisze:Jest to cieplownia Mają dwa kotły gazowe i grzeją wodę do określonych wartości względem pogody
Czyli jakieś lokalne małe badziewie. Do kogo należy ta kotłownia? Ile budynków obsługuje?
Kotłownia to małe badziewie obsługuje 3 albo 4 bloki. Natomiast 2 maja już swoje ogrzewanie.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#22 Post autor: kindziu » 09-12-2016, 00:01

irenalo pisze:Nie wprowadzaj forumowicza w błąd.
Wspólnota pownina mieć uchwalony regulamin rozliczeń ciepła adekwatny do specyfiki wspólnoty.
A co ma regulamin do kosztu?

Może sobie zapiszą w regulaminie ten koszt i będą płacić, zgodnie z regulaminem.
Nie wprowadzaj w błąd forumowiczów. Koszt musi być wykazany, a nie wymyślany i żaden regulamin tego nie zmieni nawet Ty. A co do tych płatności od m2; skoro jest to k.z.n.w to może być tak że jakieś metraże są wyłączone z pokrywania tego kosztu. Najpierw powinien ustalić jaki jest roczny koszt dostawy energii

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kindziu
.
.
Posty: 426
Rejestracja: 21-09-2012, 23:43

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#23 Post autor: kindziu » 09-12-2016, 00:11

LukaszDM pisze:Kotłownia to małe badziewie obsługuje 3 albo 4 bloki. Natomiast 2 maja już swoje ogrzewanie.
Czyli raczej nie jest to komunalna spółka i w tym może tkwić problem. Sprawdź kto jest właścicielem tej "kotłowni", bo tu może być cały problem. Podnoszą ceny za GJ i w nosie mają URE, rekompensując sobie uciekanie klientów i zaniedbania na przesyle. Musisz dorwać FV, by sprawdzić realną cenę za 1GJ, może faktycznie piec w budynku spowoduje spadek kosztów. Bez analizy można sobie gdybać i żaden regulamin nie zmieni kosztu. A tak nawiasem mówiąc dyrektywa EU bodajże sprzed 4 lat obligowała do opomiarowywań tzn. w Twoim przypadku powinny być montowane podzielniki bo raczej indywidualnych zasilań lokali w ciepło nie macie. Ustawa - Prawo energetyczne art.45a także został w związku z w/w dyrektywą znowelizowany.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Ogrzewanie z ciepłowni

#24 Post autor: irenalo » 09-12-2016, 01:31

kindziu pisze:A co ma regulamin do kosztu?
Jakigo kosztu?
Całkowitego zakupu ciepła dla wspolnoty niewiele. Zazwyczaj to dostawca narzuca ceny i warunki.
Ale koszty, jakie ponosi właściciel lokalu moga być zależne od regulaminu rozliczeń .
kindziu pisze: W sytuacji technicznej jaką macie we wspólnocie, czyli brak jakichkolwiek urządzeń pomiarowych czy podzielników kosztów cały koszt dostawy energii to tzw. koszt zarządu nieruchomości wspólnej i należy ponosić ten koszt zgodnie z posiadanym udziałem
I to jest totalna bzdura.
Podział kosztów na poszczególnych właścicieli powinin być przeprowadzony wg regulaminu. Regulamin powinien być przyjęty uchwałą , którą można zaskarżyć. I powinien uwzględniać specyfikę wspólnoty
Ktoś ma duży udział, a małe mieszkanie, bo ma nieogrzewane pomieszczenia przynależne np. komórkę w osobnym budynku. Ma płacić za ciepło wg udziałów?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”