Komisyjny odczyt licznikow

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
rumstory
.
.
Posty: 32
Rejestracja: 22-05-2021, 04:08

Re: Komisyjny odczyt licznikow

#13 Post autor: rumstory » 03-07-2021, 14:16

oczywiscie, przeciez nie pisalem ze chce darmowy.

tak, legalizacja ktora nic nie da plus ekspertyza ktora moze cos dac.

oczywista oczywistosc i zarazem dla mnie kolejny przyklad patologii niestety, poniewaz: dalem komus pieniadze na zakup licznika a ten ktos wstawil na fakturze swoje dane zamiast moich jako nabywcy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Komisyjny odczyt licznikow

#14 Post autor: piotrusb » 03-07-2021, 15:37

Tak samo dajesz pieniądze na remont windy, czy naprawę furtki, ale faktury na to są wystawiane na wspólnotę.
I podobnie jest z rozliczaniem mediów kolanowych.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

rumstory
.
.
Posty: 32
Rejestracja: 22-05-2021, 04:08

Re: Komisyjny odczyt licznikow

#15 Post autor: rumstory » 05-07-2021, 12:00

fakture mam za liczniki od sprzedawcy mieszkania wiec to wspolnota zawlaszczyla moja wlasnosc, to ze obecnie wspolnota oplaca legalizacje licznikow np. z funduszu remontowego nie ma znaczenia bo te “pierwsze” liczniki i tak sa moje a wspolnota nie rozliczyla z nich sie ze mna. po prostu wstawila nowe zabrala stare czyli dokonala mozna rzec zadoscuczynienia za zabrane mi liczniki, legalizacje prosze bardzo niech oplaca ale liczniki i tak sa moje.
zreszta uowl cos mowi o zawlaszczeniu ale trudno mi odnalezc stosowny fragment, wskazywalem tez wczesniej zdaje sie art. 52kc

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Komisyjny odczyt licznikow

#16 Post autor: piotrusb » 05-07-2021, 12:13

Uwl nic nie mówi o zawłaszczeniu.

Art. 52 kc mówi, że czynność prawna mająca za przedmiot rzecz główną odnosi skutek także względem przynależności, chyba że co innego wynika z treści czynności albo z przepisów szczególnych. Norma ta ma więc charakter względnie wiążący, więc jeżeli strony postanowią inaczej, przynależność niekoniecznie musi dzielić los prawny rzeczy głównej. Jaki tu widzisz związek ze swoją sytuacją?

A jeśli zapłaciłeś za liczniki, to powinieneś przede wszytkim wyjaśnić ze wspólnotą, jaki jest u was status tych liczników. Czy są uważane za część nieruchomości wspólnej (a w takim razie dlaczego poprzedni właściciel Ci je sprzedał), czy też należą do właścicieli lokali, a wtedy to oni powinni (czy to sami, czy za pośrednictwem wspólnoty) płacić za ich legalizację.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”