zalanie lokalu - poszukiwanie przyczyny

C.O., woda, wentylacja, gaz itp., czyli porady techniczne.
Wiadomość
Autor
ccashtaneq
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 02-09-2020, 15:47

zalanie lokalu - poszukiwanie przyczyny

#1 Post autor: ccashtaneq » 02-09-2020, 15:54

Hejo, mam pytanie. W sytuacji gdy dochodzi do zalania lokalu na parterze w bloku (widoczne, powiększające się zacieki na ścianie w miejscu pionu - najprawdopodobniej w wyniku niepoprawnie zamontowanych sanitariatów na którejś z wyższych kondygnacji). Na kim spoczywa poszukiwanie przyczyny? Zgłosić sprawę do swojego ubezpieczyciela, aby przysłali rzeczoznawcę i on w porozumieniu z Zarządcą będzie poszukiwał przyczyny? Czy samodzielnie szukać po sąsiadach wyżej? A może Wspólnota/Zarządca ma obowiązek skontaktować się z właścicielami na wyższych piętrach i ustalić i wskazać "sprawcę"? Kto pokrywa koszty poszukiwań?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5077
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: zalanie lokalu - poszukiwanie przyczyny

#2 Post autor: piotrusb » 02-09-2020, 21:58

Nie, wspólnota nie ma takiego obowiązku, bo odpowiada wyłącznie za nieruchomość wspólną. Jeśli więc zalanie miało źródło w innym lokalu, to jest to sprawa pomiędzy właścicielami.

Jeśli masz ubezpieczony lokal to optymalnym rozwiązaniem jest zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela, który powinien Ci wypłacić odszkodowanie, a potem ustalić sprawcę i dochodzić od niego roszczeń, ale Ciebie to już może nie obchodzić.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pozostałe sprawy techniczne”