podania

Tu możecie zmieszczać pliki , przydatne wzory umów ,formularze itp.
Wiadomość
Autor
Jarosław Drożdż

Odp.: podania

#7 Post autor: Jarosław Drożdż » 12-11-2006, 12:51

no tak pewnie trzeba bedzie to wychodzic i jak znam zycia posmarowac tu i uwdzie :P ja niestety dzis ruszam na podboj naszego pieknego baltyku rozpoczynamy mowa robotahttp://fishki.net/comment.php?id=8787za.jesli znajde tam kawiarenke to sie odezwe ale zostawiam tu swoja Owieczke :*temat poddasza bedzie musial niestety troche poczekac.pozdrawiam :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elha

Odp.: podania

#8 Post autor: elha » 03-11-2007, 13:00

Witam
ja również z zapytaniem jak zabrać się za wynajem strychu...

1. Jestem właścicielem mieszkania, mam jakieś 6 % udziałów
2. Gmina ma 40 %, są tu jeszcze lokale użytkowe i inni mieszkańcy
3. Duża Wspólnota
4. Mieszkam pod strychem
5. Wykup wiąże się chyba ze zmianą aktów notarialnych wszystkich wlaścicieli, a to raczej niemożliwe, nawet 100 % nie wyraziloby takiej zgody, więc planuję długotrwały najem strychu.

Na strychu chcę prowadzić działalność gospodarczą - tj. planuję pracownię, nieuciążliwą dla nikogo, szczególnie że mieszkam poniżej.
Nie zamierzam robić jakiejś straszliwej adaptacji - po prostu ocieplenie strychu, ogrzewanie elektryczne pewnie, wymiana okien. Przestrzeń raczej otwarta, żadnej budowy, poza toaletą. Czy muszę mieć pozwolenie na budowę, projekty itp?
Gdzie mogę znaleźć wzór dobrej umowy najmu, która zabezpieczyłaby mnie od strat w chwili jej wypowiedzenia?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Jarosław Drożdż

Odp.: podania

#9 Post autor: Jarosław Drożdż » 01-06-2008, 12:20

witam serdecznie.jesli chodzi o pozwolenie na budowe to jest wymagane wtedy kiedy chcemy zrobic ze strychu lokal uzytkowy.zezwolenia sa wydawane w starostwie,ale zeby je otrzymac musimy miec porojekt budowy podbity przez osobe z uprawnieniami np.architekt.piszesz ze nie chcesz zadnej budowy ale jesli chcesz tam kibelek i moze mala kuchnie to musisz miec wode i kalalizacje i tu jest problem.mam kilku zaprzyjaznionych architekow z racji wykonywanego zawodu jak co moge pomoc. :bad: pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pliki, formularze, wzory umów itp.”