podania

Tu możecie zmieszczać pliki , przydatne wzory umów ,formularze itp.
Wiadomość
Autor
Jarosław Drożdż

podania

#1 Post autor: Jarosław Drożdż » 08-11-2006, 14:55

poszukałem wkońcu dla mnie i przyszłej Żonki gniazdko ale potrzebne jest podanie do wspólnoty o udostępnienie strychu do adaptacji.ciekawe czy damy rade?pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aaadam

Odp.: podania

#2 Post autor: aaadam » 08-11-2006, 20:20

Po co Ci podanie? Składasz zarządowi projekt uchwały na wynajem części wspólnej (strychu) z zastrzeżeniem, że na własny koszt uzyskasz pozwolenie na budowę, projekt oraz wykonasz remont. Zobowiązujesz się do płacenia za wynajętą część wspólną takich samych zaliczek jak pozostali współwłaściciele za swoje udziały. Zabezpieczasz się umową na najem tejże części wspólnej. W przypadku próby wywalenia Cię z najmowanej części WM zwróci Ci poniesione koszty, oczywiście udokumentowane fakturami. W umowie i uchwale zastrzegasz sobie prawo pierwokupu. Jeśli masz dodatkowe pytania pisz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Jarosław Drożdż

Odp.: podania

#3 Post autor: Jarosław Drożdż » 09-11-2006, 17:04

pytasz po co mi podanie?sam choliera nie wiem :D poszedłem wczoraj do wspolnoty i na dzien dobry dostałem odowiedz.owszem jest mozliwosc zaadoptowania poddasza ale trzeba przyniesc podanie na jego przydział.po twojej odowiedzi uzmysłowilrm sobie ze to nie bedzie takie proste!szczerze mówiąc jestem totalnym laikiem jesli chodzi o sprawy urzedowe podania,pozwolenia itd.jedyne co cieszy to to ze jestem budowlańcem i przynajmiej jeden stres mam z głowy,wiadomo jak to teraz wyglada w naszym kraju z fachowcami wszyscy sa na wyspach i to nie na karaibskich 8) bede bardzo wdzieczny za kazdy wskazany kierunek w ktory mamy sie kierowac.pozdrawiam i wielkie dzieki za tak szybka odowiedz :bye:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aaadam

Odp.: podania

#4 Post autor: aaadam » 09-11-2006, 18:26

Nie ma za co :D

Żebym mógł Ci pomóc, odpowiedz na kilka pytań:
1. Czy jesteś właścicielem mieszkania?
2. Jaki masz udział w nieruchomości?
3. Kto ma największy udział w nieruchomości (gmina, zakład prywatny/państwowy itp.)?
4. Ilu jest właścicieli (mała czy duża WM)?
5. Czy właściciele "mniejszościowi" mają 20% udziałów?
6. Czy Twoje mieszkanie graniczy z owym strychem?
7. Czy planujesz ewentualny wykup wynajętej części strychu?

To byłoby na razie tyle. :P

Zdaję sobie sprawę, że nie otrzymam odpowiedzi na wszystkie pytania :)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Jarosław Drożdż

Odp.: podania

#5 Post autor: Jarosław Drożdż » 11-11-2006, 00:19

witam ponownie.w sumie odpowiedzi na te pytania sa proste i prawie jednakowe :o
nie jestem wlascicielem zadnego lokum.
nie posiadam zadnych udziałów.
wydaje mi sie ze miejski zarzad budynków czyli miasto Racibórz.
jak na to miasto to chyba duza i raczej jedyna.
nie znam odpowiedzi na to pytanie ale moge sie dowiedziec.
nie mieszkam w tym budynku,staram sie o ten strych z racji nowego poszycia dachu.
jesli bedzie to mozliwe to jak najbardziej tak :P
Pozdrawiamy Ja i Emilka :D

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aaadam

Odp.: podania

#6 Post autor: aaadam » 11-11-2006, 07:47

Sprawa wygląda trochę inaczej niż zakładałem :D

W dalszym ciągu nie ma sensu pisać podania o wynajęcie. Możesz napisać podanie do zarządu WM, w którym określisz swoje cele dot. strychu oraz projekt uchwały dla WM. Uchwała może być głosowana w trybie indywidualnego zbierania głosów, lub (co bardziej Ci polecam) na zebraniu WM. Jeśli uda Ci się "wychodzić" wpisanie do porządku obrad, poruszenie tematu strychu, wtedy możesz osobiście przekonać współwłaścicieli do swojej osoby i pomysłu. Wydaje mi się, że taki model postępowania byłby najlepszy, ponieważ to i tak decyzję podejmują współwłaściciele, a nie jakiś tam MZB czy zarząd. Owszem od nich musisz zacząć i najpierw to ich musisz przekonać co do Twojego pomysłu :D

P.S. Nie znasz żadnego współwłaściciela owej WM?

P.S.2 Ups teraz zauważyłem Emilkę :shy: Również pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pliki, formularze, wzory umów itp.”