Umowa o Administrowanie (wzór)

Tu możecie zmieszczać pliki , przydatne wzory umów ,formularze itp.
Wiadomość
Autor
Johny
.
.
Posty: 29
Rejestracja: 19-04-2009, 15:03

Umowa o Administrowanie (wzór)

#1 Post autor: Johny » 04-05-2009, 12:35

Witam wszystkich
Znalazłem na tym forum wzór umowy sporządzony przez "mirdem" i pozwoliłem sobie go lekko zmodyfikować i dopasować do swoich potrzeb, chciałbym Was prosić, jak również "mirdem" o przejrzenie tej zmienionej wersji i wypowiedź czy poprawnie jest napisana jak dla umowy o administrowanie, nie o zarządzanie. Ponieważ jesteśmy małą trzy lokalową wspólnotą starającą się uwolnić spod panowania Zarządcy Gminnego (PGM) i chcemy podpisać umowę tylko na administrowanie z nowym Administratorem.
Będę wdzięczny za rady co do ewentualnych zmian.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
wokal79
.
.
Posty: 641
Rejestracja: 12-06-2007, 14:48
Lokalizacja: Górny Śląsk

Odp.: Umowa o Administrowanie (wzór)

#2 Post autor: wokal79 » 08-05-2009, 11:10

Jedna zasada - umowa o administrowanie przygotowywana jest na podstawie KC tzw. swoboda zawierania umów. Natomiast umowa o zarządzanie wynika z art. 185 ustawy o gospodarce nieruchomościami, gdzie opisane są podstawowe elementy tej umowy.

Zastrzeżenia do umowy:

- opis stron - jest:...............- członek zarządu,
nie ma sensu zakładać, że po przeciwnej stronie będziesz miał członka zarządu, może prezes, prokurent czy osoba prowadząca indywidualną działalność gospodarczą,

- brakuje całej charakterystyki np. nr NIP, REGON, KRS, etc... aby strony umowy zidentyfikować,...

art. 16. może lepiej... sąd właściwy dla siedziby wspólnoty...
art. 14 po co ustawa o gospodarce nieruchomościami jeśli w art 1 ustawy tej się nie wymienia,

Nie jestem prawnikiem. ale generalnie umowa ok, tylko trochę przekombinowane kwestie wypowiedzenia umowy - raz termin miesięczny, drugi raz jednomiesięczny... tu
Serdecznie pozdrawiam

Wokal

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Zabrzu, Piekarach Śl, Gliwicach, Bytomiu, Knurowie i Rudzie Śląskiej.
http://www.domostwo.eu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Johny
.
.
Posty: 29
Rejestracja: 19-04-2009, 15:03

Odp.: Umowa o Administrowanie (wzór)

#3 Post autor: Johny » 08-05-2009, 18:38

wielkie dzięki za podpowiedż, jestem "zielony" w te klocki, a doszło mi zajmowanie się sprawami naszej wspólnoty oraz użeranie z niekompetentnym zarządcą. Naniosę poprawki i wstawię jeszcze raz, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi odnośnie umowy to bardzo proszę...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Johny
.
.
Posty: 29
Rejestracja: 19-04-2009, 15:03

Odp.: Umowa o Administrowanie (wzór)

#4 Post autor: Johny » 18-05-2009, 10:17

Witam
Naniosłem stosowne poprawki do umowy i przedstawiam ją jeszcze raz, jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje zmian to proszę o wypowiedź.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kaśka
.
.
Posty: 48
Rejestracja: 25-05-2009, 11:35

Odp.: Umowa o Administrowanie (wzór)

#5 Post autor: kaśka » 02-10-2009, 13:36

Czy zaprezentowaną powyżej umowę mozna podpisac z osobą nieposiadającą licencji? Tutaj nie ma w umowie mowey o licencji a tak naprawde osoba bez licencji moze sprawowac administracje nieruchomosciami.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Umowa o Administrowanie (wzór)

#6 Post autor: mirdem » 03-10-2009, 16:43

Tak,umowę można podpisać z osobą nie posiadającą licencji, i drugie tak-osoba bez licencji może administrować nieruchomością.
Pozdro
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Pliki, formularze, wzory umów itp.”