Przejęcie zarządu od dewelopera

Czyli podstawy i podstawy podstaw ...
Wiadomość
Autor
melisa
.
.
Posty: 91
Rejestracja: 19-11-2008, 22:21

Odp.: Przejęcie zarządu od dewelopera

#49 Post autor: melisa » 17-02-2010, 00:03

jar188 pisze:Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy na tej samej zasadzie że można notarialnie zmienić sposób zarządzania można zmienić inne punkty aktów notarialnych?

Wiadomo, że deweloperzy stosują sztuczki pt. podpisują pierwszy akt ze znajomym lub miejscowym głupkiem (przepraszam za wyrażenie) a reszta jest przymuszona do podpisania bo aktów wstecz się nie zmienia (oczywiście można ale kto to robi?).
Co do zmiany zapisów w akcie notarialnym - sama jestem ciekawa :)
W naszej wspólnocie wszyscy chcielibyśmy zmiany m.in jednego drażniącego punktu, narzuconego nam przez dewelopera.Wszyscy byli za zmianą .Z tego co dowiedzieliśmy się - to wszyscy musielibyśmy u notariusza zmienić akty notarialne na nowe. I za te nowe akty zapłacić wg. normalnych stawek. No i tu ludzie się zgasili -że koszt będzie jak za normalny, nowy akt notarialny.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Przejęcie zarządu od dewelopera

#50 Post autor: jaceko » 17-02-2010, 10:31

Jakoś wierzyć mi się nie chce - możesz przytoczyć zapis?
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

melisa
.
.
Posty: 91
Rejestracja: 19-11-2008, 22:21

Odp.: Przejęcie zarządu od dewelopera

#51 Post autor: melisa » 17-02-2010, 10:57

jaceko pisze:Jakoś wierzyć mi się nie chce - możesz przytoczyć zapis?
chodzi ci o to, co napisałam, że aby zmienić jeden punk w akcie notarialnym- notariusz musiałby nam wszystkim zrobić nowe akty notarialne, a my musielibyśmy za nie zapłacić jak wg stawek jak za nowe akty? (ja płaciłam ok. 2 tys. za akt; znajomy niedawno ok. 6 tys.; ten podatek od czynności cywilno prawnych jest duży...)
Ostatnio zmieniony 17-02-2010, 10:58 przez melisa, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Przejęcie zarządu od dewelopera

#52 Post autor: Joanna » 17-02-2010, 11:06

Zmiana sposobu zarządu to nie zmiana zapisu w akcie notarialnym. To zmiana stanu faktycznego za pomocą innej czynności (podjęcia uchwały w obecności notariusza). To tak samo, jak kupione mieszkanie (akt notarialny) można potem sprzedać (inny akt notarialny).

Jeżeli chcecie „zmienić” inne zapisy to trzeba na nie spojrzeć w ten właśnie sposób. Jeżeli chodzi o cokolwiek związane z zarządem, to jest również zmiana sposobu zarządu i wystarczy uchwała zaprotokołowana przez notariusza (300 zł)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

melisa
.
.
Posty: 91
Rejestracja: 19-11-2008, 22:21

Odp.: Przejęcie zarządu od dewelopera

#53 Post autor: melisa » 17-02-2010, 11:21

Tak, Joanno :). Masz rację - chodzi o tę zmianę sposobu zarządzania.

Nasza wspólnota też uchwałą,zaprotokołowaną przez notariusza zmieniła sposób zarządzania. O tym,że deweloper będzie zarządzał naszą wspólnotą był wpis w akcie notarialnym. Ale teraz już ten wpis jest nieważny :)

Ja odniosłam się do pytania jar188. O to czy można zmieniać jakiś zapis w akcie notarialnym.
Zainteresowało mnie to, co napisał jar188 - jak zmienić inne wpisy które są w akcie notarialnym. Które są korzystne dla dewelopera, ale nie dla wspólnoty.
My otrzymaliśmy od administratora taką odpowiedź:trzeba na nowo zrobić wszystkie akty notarialne.
Joanna pisze: Jeżeli chcecie „zmienić” inne zapisy to trzeba na nie spojrzeć w ten właśnie sposób.
Mogłabyś szerzej rozwinąć to zdanie? :)
Ostatnio zmieniony 17-02-2010, 11:25 przez melisa, łącznie zmieniany 3 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Przejęcie zarządu od dewelopera

#54 Post autor: Joanna » 17-02-2010, 11:40

To „rozwiniecie” to właśnie moje ostatnie zdanie.

Wszystko zależy od tego, jaki zapis chcecie „zmienić”. Zmiana sposobu zarządu to nie tylko zmiana zarządcy czy przejście na zarząd właścicielski. Ale wszystkie zapisy dotyczące zarządzania nieruchomością wspólną. I te zapisy można zmienić za pomocą uchwały.
A zapisów dotyczących konkretnego lokalu już nie.

Czy możesz napisać o co w tym Waszym zapisie chodzi?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC dla początkujących...”