Wspólnoty mieszkaniowe w UE

Czyli podstawy i podstawy podstaw ...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wiktoria
.
.
Posty: 34
Rejestracja: 14-06-2007, 11:40
Lokalizacja: zewsząd
Kontakt:

Wspólnoty mieszkaniowe w UE

#1 Post autor: Wiktoria » 02-03-2009, 18:28

Witam,

Czy ktoś z was miał do czynienia (zawodowo lub życiowo) ze wspólnotami mieszkaniowymi w krajach unii? Czy ktos zna może jakąs literaturę z tym związaną? POtrzebuję do pracy mag. rozdziału prawnoporównawczeego i nie mogę nic znaleźć. :(

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
wokal79
.
.
Posty: 641
Rejestracja: 12-06-2007, 14:48
Lokalizacja: Górny Śląsk

Odp.: Wspólnoty mieszkaniowe w UE

#2 Post autor: wokal79 » 04-03-2009, 12:52

Witam,

Niestety nie słyszałem, z tego co wiem na pewno nie ma takiej instytucji prawnej w Wielkiej Brytanii, Rosji i Ukrainie i chyba w Niemczech. W pozostałych krajach niestety nie wiem.

Polecam zapytać w Ministerstwie Infrastruktury, kto jak kto to oni powinni coś wiedzieć.
Serdecznie pozdrawiam

Wokal

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Zabrzu, Piekarach Śl, Gliwicach, Bytomiu, Knurowie i Rudzie Śląskiej.
http://www.domostwo.eu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Wspólnoty mieszkaniowe w UE

#3 Post autor: owner » 04-03-2009, 13:42

W Niemczech jest na pewno.
Rosja i Ukraina nie należą do UE. :haha:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

owner
.
.
Posty: 6179
Rejestracja: 28-12-2006, 21:22

Odp.: Wspólnoty mieszkaniowe w UE

#4 Post autor: owner » 04-03-2009, 13:50

Proponuję przejrzeć artykuł o wspólnotach mieszkaniowych w Wikipedii, są tam odsyłacze do artykułów w innych językach:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3l ... eszkaniowa

Poszukaj też materiałów na temat: Condominium (eng), Copropriété (fr), Wohnungseigentum (de).

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Helmut
.
.
Posty: 161
Rejestracja: 15-04-2008, 22:26

Odp.: Wspólnoty mieszkaniowe w UE

#5 Post autor: Helmut » 05-03-2009, 23:14

W Niemczech istnieją wspólnoty mieszkaniowe i nazywają się Wohngemeinschaft. Prowadzone i zarządzane są przez biura posiadające licencje na zarządzanie takimi wspólnotami. Lista wszystkich biur jest dostępna w urzędzie gminy. Ja mam mieszkanie w Wohngemeinschaft Karlsruhe-Waldstadt zarządzane przez biuro KLV. Moge tylko powiedzieć że w mojej wspólnocie w Niemczech nie ma żadnych zebrań rocznych, a sprawozdanie co kwartał jest dostępne w internecie dla mieszkańców a wszystko co dotyczy mojego mieszkania otrzymam po wpisaniu hasła w internecie. Natomiast każde zawiadomienie, skarga jest w ciągu 15-u minut przez jakiegoś przedstawiciela z biura KLV rozwiązywana.

Dostałem kiedyś opieprz od KLV za to że pojechałem na tydzień do Polski i zostawiłem włączony wentylator wyciągowy w łazience. Ponadto raz w roku jest festyn osiedlowy gdzie można trochę opić się darmowym piwem sponsorowanym przez KLV :bad:

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
lokator99
.
.
Posty: 408
Rejestracja: 02-02-2009, 00:51

Odp.: Wspólnoty mieszkaniowe w UE

#6 Post autor: lokator99 » 05-03-2009, 23:56

No to z tego co piszesz Helmut to wynika że wy we własnej wspólnocie nie macie za wiele do gadania albo jesteście idealnie zarządzani i nie ma rzadnych spraw do przegłosowania.:)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „ABC dla początkujących...”