Pozwolenie od zarządcy

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Justus
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 08-08-2013, 20:41

Pozwolenie od zarządcy

#1 Post autor: Justus » 10-12-2013, 20:44

Jestem w zarządzie wspólnoty.Chciałem załatwić możliwość wglądu do kont bankowych wspólnoty(PKO)przedstawiając uchwałę o wyborze zarządu.Niestety, muszę mieć pozwolenie od zarządcy.Taką informację otrzymałem w banku.Czy to nie absurd?Zarządca wyżej Zarządu WM? Czy ktoś miał taką sytuację? ( Zarządca powierzony z art.18.1).Proszę o info na ten temat. :[

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Pozwolenie od zarządcy

#2 Post autor: mirdem » 10-12-2013, 21:56

Justus pisze:Jestem w zarządzie wspólnoty.Chciałem załatwić możliwość wglądu do kont bankowych wspólnoty(PKO)przedstawiając uchwałę o wyborze zarządu.Niestety, muszę mieć pozwolenie od zarządcy.Taką informację otrzymałem w banku.Czy to nie absurd?Zarządca wyżej Zarządu WM? Czy ktoś miał taką sytuację? ( Zarządca powierzony z art.18.1).Proszę o info na ten temat. :[
Powierzenie zarządu w myśl art.18 wyklucza istnienie zarządu wspólnoty.Może jesteś w jakiejś komisji skrutacyjnej lub czymś na podobe tego?
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Justus
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 08-08-2013, 20:41

Odp.: Pozwolenie od zarządcy

#3 Post autor: Justus » 10-12-2013, 23:02

Art.20,ust.1 UoWL. W 2006 r. wybrano Zarząd WM.Ja jestem od 2011 roku. Nie myl zarządcy z zarządem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Pozwolenie od zarządcy

#4 Post autor: jaceko » 11-12-2013, 09:00

Mirdem ma rację, jeśli jest zarządca z 18,1 to znaczy że jest określony sposób sprawowania zarządu na taki, który wyklucza istnienie Zarządu z Art 20.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Odp.: Pozwolenie od zarządcy

#5 Post autor: andrzejL » 11-12-2013, 10:18

Justus pisze: Zarządca wyżej Zarządu WM ?
A kto był pierwszy powołany... ?
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
mirdem
.
.
Posty: 486
Rejestracja: 29-06-2008, 18:14

Odp.: Pozwolenie od zarządcy

#6 Post autor: mirdem » 11-12-2013, 16:15

Justus pisze:Art.20,ust.1 UoWL. W 2006 r. wybrano Zarząd WM.Ja jestem od 2011 roku. Nie myl zarządcy z zarządem.
Nie mylę i nigdy nie pomyliłem, znam oba pojęcia. Wprowadzasz zamęt w treści postu.Podajesz jednocześnie, że sposób zarządu nieruchomością określono na podstawie art.18.1 a potem że w myśl art 20.
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak ,,powierzony zarządca' w myśl art.18.1 a jedynie powierzenie zarządu nieruchomością wspólną w myśl tego art.
Po drugie jeśli wybraliście zarząd wspólnoty w 2006r. w myśl art.20 to wyklucza on jednoczesne zastosowanie art. 18 chyba,że w późniejszym terminie zmieniliście sposób zarządu nieruchomością wspólną w myśl właśnie tego art. W tej sytuacji zarząd wspólnoty przestaje istnieć.
Jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź na swoje pytanie podaj więcej informacji i nie mieszaj w jednym worku tych dwóch art.
Pozdro
PWM

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”