Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.

Zaznacz jedną z wybranych opcji (możesz zmieniać swój wybór)

Jestem za zniesieniem obowiązku posiadania licencji zarządcy nieruchomości
143
92%
Jestem za zniesieniem obowiązku posiadania licencji zarządcy nieruchomości z zachowaniem wymogu posiadania wyższego wykształcenia przez zarządcę
6
4%
Jestem przeciwko proponowanej deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości
7
4%
 
Liczba głosów: 156

Wiadomość
Autor
ssj44
.
.
Posty: 35
Rejestracja: 05-09-2008, 08:33
Kontakt:

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#13 Post autor: ssj44 » 06-11-2012, 15:55

Gdy przeczytałem listę głosów za zniesieniem licencji za tym że większość z was tak uważa oniemiałem. Ja jestem za utrzymaniem licencji. Chyba nie zdajecie sobie sprawy jak odpowiedzialny jest to zawód, tu chodzi o wasze zdrowie i życie. Czy tak samo jesteście za tym by lekarzem mógł zostać każdy po szkole podstawowej, albo by do prowadzenia pojazdu nie było wymagane prawo jazdy. Chyba nie wiecie z jaką odpowiedzialnością wiąże się ten zawód. W ostatnim czasie dostęp do tego zawodu został już za mocno ułatwiony, zostały zniesione egzaminy...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#14 Post autor: jaceko » 06-11-2012, 16:58

Najwyższy czas, żeby ludzie sami zaczęli interesować się nieruchomością w której mają udziały. Licencje tworzą atmosferę pełnego zaufania do licencji, a życie pokazuje, że trzeba ufać i sprawdzać. Wiele na tym forum opisano sytuacji, gdzie zapomniano o tej drugiej części i właściciele mają teraz spory problem.
Gdyby KOZa działała sprawnie i jak należy, obiema rękoma podpisałbym się pod utrzymaniem licencji.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#15 Post autor: elmaz » 06-11-2012, 17:04

ssj44 pisze:Chyba nie wiecie z jaką odpowiedzialnością wiąże się ten zawód.
Gdybyś zadał sobie ciut trudu i przejrzał to forum, to byś zobaczył, że duża część jego użytkowników ma wiedzę i doświadczenie wielokrotnie przekraczające analogiczne u większości zarządców z licencją.

Wiedza ta dotyczy również braku odpowiedzialności (zarówno moralnej jak i - w rzeczywistości - prawnej) u zbyt wielkiej grupy zarządców z licencją, aby te licencje traktować jako coś więcej niż niewiele wart świstek papieru.

Licencja to od fikcja - dlatego większość świadomych właścicieli jest za jej zniesieniem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#16 Post autor: cdn » 06-11-2012, 17:45

elmaz pisze: duża część jego użytkowników ma wiedzę i doświadczenie wielokrotnie przekraczające analogiczne u większości zarządców z licencją.
Jak stwierdzasz poziom doświadczenia użytkowników forum?
elmaz pisze:Licencja to od fikcja - dlatego większość świadomych właścicieli jest za jej zniesieniem.
Pomijam meritum, ale intryguje mnie, skąd znasz wiedzę i doświadczenie "większości zarządców z licencją" (jest ich 24 tysiące) albo opinię "większości świadomych właścicieli"? To puste słowa, tani chwyt retoryczny. Nie jesteśmy w Sejmie, zostaw demagogię na boku. Niech każdy mówi za siebie, nie musisz się podpierać wydumaną opinią większości.

Pytanie jest inne: czy likwidacja wymagań co do wykształcenia oraz zniesienie wymogu dokształcania się poprawi stan wiedzy i doświadczenia wśród zarządców?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#17 Post autor: elmaz » 06-11-2012, 20:00

Słyszałeś o czymś takim jak badania na próbkach? Nie musisz badać całej populacji, wystarczy reprezentatywna próbka i metody statystyczne. Zobacz na samą ankietę na forum.

Tutaj są ludzie świadomi - bo albo mają wiedzę, albo jej poszukują. Zobacz jaki jest stosunek zwolenników zniesienia licencji do jej pozostawienia. Na jakiej podstawie sądzisz, że próbka nie jest reprezentatywna? Dziesiątki rozmów z właścicielami w innych wspólnotach utwierdza mnie w przekonaniu, że wynik tej ankiety śmiało można rozszerzyć na całą populację świadomych właścicieli.

Piszę świadomych, bo jest grupa ludzi, których z racji wieku, wiedzy, czy innych przyczyn kompletnie nie interesuje, kto nimi zarządza, więc trudno ich zdanie brać pod uwagę.

Co do doświadczenia ludzi na forum - wiesz ile lat ono istnieje? Sprawdź. I sprawdź ilu ludzi jest na nim od wielu lat, zarządzając w tym czasie swoimi nieruchomościami (doświadczenie) i dając mądre lub bardzo mądre odpowiedzi (wiedza).

Likwidacja wymogów w krótkiej perspektywie obniży średni poziom i wprowadzi szereg problemów - ale w dłuższej perspektywie rynek się wyczyści. Tak działa konkurencja.

Licencje miałyby sens wtedy, gdyby szło za nimi coś realnego - a tak nie jest - wystarczy poczytać to forum i posłuchać innych wypowiedzi właścicieli. Pojęcie "szubrawiec z licencją" nie wzięło się znikąd.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#18 Post autor: irenalo » 07-11-2012, 08:29

ssj44 pisze:Gdy przeczytałem listę głosów za zniesieniem licencji za tym że większość z was tak uważa oniemiałem. Ja jestem za utrzymaniem licencji. Chyba nie zdajecie sobie sprawy jak odpowiedzialny jest to zawód, tu chodzi o wasze zdrowie i życie. Czy tak samo jesteście za tym by lekarzem mógł zostać każdy po szkole podstawowej, albo by do prowadzenia pojazdu nie było wymagane prawo jazdy. Chyba nie wiecie z jaką odpowiedzialnością wiąże się ten zawód. W ostatnim czasie dostęp do tego zawodu został już za mocno ułatwiony, zostały zniesione egzaminy...
Po Twoim poście tysiące właścicieli prywatnych domów wybiegnie, by szukać licencjonowanych.
W końcu chodzi tu o ich zdrowie i życie.
Dziw , że jeszcze stoją prywatne domki budowane przed wojną, komunistyczne sześcianiki, gargamele budowane po 89 czy neobogackie pałacyki. Jak oni dali radę bez licencjonowanych?
A kościoły, gdzie tłumy co niedziela? Czy jak proboszcz nie ma licencji zarządcy nieruchomości , to może być proboszczem?
Kto zarządza tysiącami nieruchomości należącymi do kościelnych osób prawnych? Czy te osoby mają licencje? Jeżeli tak, to od kogo?:-)
A co powiecie o zarządcy bez licencji z wykształceniem podstawowym, który zatrudnia dobrą księgową , dobrego inżyniera i dobrego prawnika?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”