Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.

Zaznacz jedną z wybranych opcji (możesz zmieniać swój wybór)

Jestem za zniesieniem obowiązku posiadania licencji zarządcy nieruchomości
143
92%
Jestem za zniesieniem obowiązku posiadania licencji zarządcy nieruchomości z zachowaniem wymogu posiadania wyższego wykształcenia przez zarządcę
6
4%
Jestem przeciwko proponowanej deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości
7
4%
 
Liczba głosów: 156

Wiadomość
Autor
najtki
.
.
Posty: 354
Rejestracja: 03-03-2012, 15:30

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#25 Post autor: najtki » 08-11-2012, 09:37

elmaz pisze:Ale jak ktoś ma wydać kupę kasy na studia, praktyki, coroczne szkolenia - to faktycznie zaczyna być problem.
Myślę ze to nie problem kasy a nie hermetycznego środowiska jest przyczyną takiego stanu jaki teraz jest i naszych rozmów. Oponenci otwarcia zawodu to są właśnie licencjonowani zarządcy dobrzy którzy boją się otwarcia z uwagi na to ze będą wspólnoty próbować z nimi rozmawiać nad obniżeniem płatności za usługi. Jednak konkurencji jako takiej się nieboją tylko obniżki cen.
Cieńcy którzy są dogadani najczęściej z zarządem i i mają w d.ie zdanie mieszkańców. Otwarcie zawodu spowoduję że więcej ludzi będzie się dobijać do mieszkańców (reklamy wrzutki do skrzynek pocztowych) wzrośnie świadomość ludzi ze nie są przywiązani do jednego tylko "dziada leśnego". i zmusza tym samym zarząd do zmiany administratora.
Niestety ja mam osobiście złe doświadczenia z administratorami trzema którzy uważają że WM to ich własność a ty jesteś tylko najemcą i lemingiem do głosowania.
Zastrzeżenia brak transparentności dokumentacji, prowadzenie. Nie mówiąc już o łamaniu prawa
http://wspolnota.net.pl/uchwaly/czy-moz ... 96-30.html
oraz
http://wspolnota.net.pl/prawo-wspolnot/ ... t7688.html
jeden i ten sam zarządca (licencjonowany)
Mają już doświadczenie wiedzą jak zmanipulować ludźmi i osobnika mocno zdeterminowanego aby coś zmienić który według nich im przeszkadza przedstawić jako pieniacza i ośmieszyć że się nie zna. Bo ludzie komu mają uwierzyć przecież ten pan ma licencje zna się na tym. Następny tak szybko się nie pojawi i ludzie siedzą cicho jak w Alternatywach u ANIOŁA psioczą na korytarzach ale nie podejmą incjatywę bo się boja.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#26 Post autor: elmaz » 08-11-2012, 11:42

najtki pisze:
elmaz pisze:Ale jak ktoś ma wydać kupę kasy na studia, praktyki, coroczne szkolenia - to faktycznie zaczyna być problem.
Myślę ze to nie problem kasy a nie hermetycznego środowiska jest przyczyną takiego stanu jaki teraz jest i naszych rozmów. Oponenci otwarcia zawodu to są właśnie licencjonowani zarządcy dobrzy którzy boją się otwarcia z uwagi na to ze będą wspólnoty próbować z nimi rozmawiać nad obniżeniem płatności za usługi. Jednak konkurencji jako takiej się nieboją tylko obniżki cen.
Jakby się nie bali konkurencji, to po co mieliby obniżać cenę?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#27 Post autor: cdn » 09-11-2012, 09:24

najtki pisze:Myślę ze to nie problem kasy a nie hermetycznego środowiska jest przyczyną takiego stanu jaki teraz jest i naszych rozmów.
Hermetyczne środowisko? O czym Ty mówisz? To nie zarządcy decydują o nadawaniu licencji, lecz Minister Transportu i Budownictwa. Co roku tysiące ludzi uzyskuje kolejne licencje. Nie ma egzaminów państwowych (kiedyś były). Do administrowania nieruchomościami prywatnymi (w tym również wspólnot mieszkaniowych) licencje w ogóle nie są wymagane - już teraz, przed deregulacją i "otwarciem zawodu". Jeżeli chcesz, możesz choćby dzisiaj "dobijać się" do właścicieli i proponować im swoje usługi. Nie musisz z tym czekać na zachętę ministra Gowina.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

najtki
.
.
Posty: 354
Rejestracja: 03-03-2012, 15:30

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#28 Post autor: najtki » 09-11-2012, 12:33

cdn pisze: zarządcy decydują o nadawaniu licencji,
Moich dwóch licencjonowanych zarządców informowało mnie że są w komisji egzaminowania przyszłych zarządców.
Tak samo tysiące prawników co roku idzie na aplikacje prawnicze.
Skoro rynek jak uważasz jest otwarty to po co ten szum z otwieraniem zawodów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#29 Post autor: cdn » 09-11-2012, 15:06

najtki pisze:cdn pisze:
zarządcy decydują o nadawaniu licencji,
Napisałem co innego:
To nie zarządcy decydują o nadawaniu licencji
najtki pisze:Moich dwóch licencjonowanych zarządców informowało mnie że są w komisji egzaminowania przyszłych zarządców.
Nie ma komisji egzaminowania przyszłych zarządców, bo nie ma egzaminów.
Podaj ich nazwiska, to Ci powiem, w jakiej są komisji: albo w PKK (Państwowa Komisja Kwalifikacyjna - sprawdza kompletność dokumentów, dołączonych do wniosku o nadanie licencji, ocenia dołączony do wniosku Plan Zarządzania i opiniuje ministrowi wnioski: http://www.pfrn.pl/page/93 ), albo KOZ (Komisja Odpowiedzialności Zawodowej: http://www.pfrn.pl/page/111 ).
najtki pisze:Tak samo tysiące prawników co roku idzie na aplikacje prawnicze.
Na aplikacji jest wiele egzaminów, a na studiach podyplomowych dla zarządców egzaminów nie ma w ogóle.
najtki pisze:Skoro rynek jak uważasz jest otwarty to po co ten szum z otwieraniem zawodów.
Też się zastanawiam...
Dlaczego nie ma postulatów "otwarcia" zawodu kierowcy? Ciągle są wymagane egzaminy z teorii i jazdy. Dlaczego? czy to nie jest ograniczenie dostępu do tego zawodu? Po c jakieś wymagania kwalifikacyjne: wiedza, umiejętności praktyczne - rynek i tak wszystko wyczyści i wyrówna. Ci, co w trakcie wykonywania zawodu nie nauczą się przepisów, wylądują na cmentarzu lub w szpitalu i środowisko samo się oczyści.

A co z zawodem nauczyciela? Albo księdza? Jeżeli można bez wykształcenia i kwalifikacji zostać wicepremierem, to dlaczego nie nauczycielem lub księdzem? Czy nauczyciel albo ksiądz musi umieć więcej, niż zarządca? Czy musi znać wiele ustaw, podstawy ekonomii, zarządzania, techniki budowlanej itp.? Nie musi. Po co więc jakieś wymogi wykształcenia i kwalifikacji (np. psychologicznych)?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#30 Post autor: elmaz » 09-11-2012, 15:52

cdn pisze: Dlaczego nie ma postulatów "otwarcia" zawodu kierowcy? Ciągle są wymagane egzaminy z teorii i jazdy. Dlaczego? czy to nie jest ograniczenie dostępu do tego zawodu? Po c jakieś wymagania kwalifikacyjne: wiedza, umiejętności praktyczne - rynek i tak wszystko wyczyści i wyrówna. Ci, co w trakcie wykonywania zawodu nie nauczą się przepisów, wylądują na cmentarzu lub w szpitalu i środowisko samo się oczyści.

A co z zawodem nauczyciela? Albo księdza? Jeżeli można bez wykształcenia i kwalifikacji zostać wicepremierem, to dlaczego nie nauczycielem lub księdzem? Czy nauczyciel albo ksiądz musi umieć więcej, niż zarządca? Czy musi znać wiele ustaw, podstawy ekonomii, zarządzania, techniki budowlanej itp.? Nie musi. Po co więc jakieś wymogi wykształcenia i kwalifikacji (np. psychologicznych)?
Zapomniałeś o lekarzach - byłoby bardziej dramatycznie....
I Ty mi śmiesz zarzucać demagogię :P

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”