Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.

Zaznacz jedną z wybranych opcji (możesz zmieniać swój wybór)

Jestem za zniesieniem obowiązku posiadania licencji zarządcy nieruchomości
143
92%
Jestem za zniesieniem obowiązku posiadania licencji zarządcy nieruchomości z zachowaniem wymogu posiadania wyższego wykształcenia przez zarządcę
6
4%
Jestem przeciwko proponowanej deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości
7
4%
 
Liczba głosów: 156

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#7 Post autor: andy » 06-03-2012, 20:19

irenalo pisze:Jest tez inne głosowanie. http://tiny.pl/hpmhh Rozbawiło mnie do łez.
Ja też płaczę, ale z rozpaczy. I co z tego, że kończą wyższe uczelnie, robią studia podyplomowe, szkolą się i dokształcają, zdobywają licencję, skoro i tak pozostają matołami.

Ankietę zarchiwizowałem w załączniku i proponuję licencjonowanym zarządcom z Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, aby już więcej nic nie pisali i nie mówili, zgasili światło w swoich biurach i dali naszej sklerozie szansę na wymazanie ich z pamięci. Oni i tak już chyba tylko piją (wodę mineralną niegazowaną, rzecz jasna) z rozpaczy za znikającymi licencjami, skoro zadają takie pytania:
JESTEM WŁAŚCICIELEM NIERUCHOMOŚCI:
  • - gminnej
    - wspólnoty mieszkaniowej
    - spółdzielni mieszkaniowej
    - prywatnej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#8 Post autor: andy » 06-03-2012, 20:26

koziorozka pisze:To głosowanie na górze nie jest miarodajne, bo pozwala na kilkukrotne głosowanie jednemu nickowi, co właśnie na sobie sprawdziłam
Mylisz się. Nasza ankieta jest rzetelna, z trzech powodów:
- jest całkowicie anonimowa,
- głosować mogą tylko zarejestrowani użytkownicy forum i każdy dysponuje tylko jednym głosem,
- w czasie trwania ankiety każdy może zmienić swój głos, np. gdy zmienił zdanie lub się pomylił.

Sprawdź to sama. Wybierz inną opcję niż poprzednio i przekonaj się, że po powtórnym głosowaniu liczba głosów się nie zmienia, z jednej (poprzedniej) opcji ubywa jeden głos, a innej (nowo wybranej) opcji przybywa jeden głos. Ostatnia wybrana przez Ciebie opcja zaznaczona jest krzyżykiem. My tutaj szachrajstw nie stosujemy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
wokal79
.
.
Posty: 641
Rejestracja: 12-06-2007, 14:48
Lokalizacja: Górny Śląsk

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#9 Post autor: wokal79 » 22-10-2012, 20:48

witam,

Ja jestem za deregulacją, choć osobiście pozostawiłbym wymóg posiadania matury... Zresztą rynek za parę lat się znów ułoży. Spadną ceny, wzrośnie jakość obsługi, choć na pewno prasa będzie pisała o wielu niektórych nieuczciwych firmach. Uczelnie raczej zyskają niż stracą, bo wiele nowych osób pomyśli o ukończeniu takiego kierunku studiów. Może pojawią się również przyśpieszone kursy przygotowujące do zawodu np. 100 godzin lub szkoły średnie kształcące w tym zawodzie. Natomiast stracą dotychczasowi zarządcy oraz stowarzyszenia jako organizatorzy praktyk. Możemy być też świadkiem bankructw niektórych firm...ale chyba nikt nie będzie płakał.

Z doświadczenia wiem, że nawet posiadając stosowną wiedzę i doświadczenie trudno przekonać właścicieli do zmiany zarządcy, a co dopiero bez tego.

To, że coś (np. Licencje) były przez kilka lat to wcale nie oznacza, że nie trzeba tego zmienić... Obecnie mamy bardziej rozwinięte społeczeństwo obywatelskie, które jest bardziej świadome swoich praw.
Serdecznie pozdrawiam

Wokal

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Zabrzu, Piekarach Śl, Gliwicach, Bytomiu, Knurowie i Rudzie Śląskiej.
http://www.domostwo.eu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#10 Post autor: cdn » 06-11-2012, 10:37

wokal79 pisze:osobiście pozostawiłbym wymóg posiadania matury...
A dlaczego? Skoro wymóg wykształcenia ogranicza swobodę działalności gospodarczej, to wymóg matury też ogranicza.
wokal79 pisze:rynek za parę lat się znów ułoży. Spadną ceny, wzrośnie jakość obsługi
...a wszyscy będziemy młodsi, piękniejsi i bogatsi, będziemy żyli długo i szczęśliwie...
wokal79 pisze:prasa będzie pisała o wielu niektórych
O wielu, czy o niektórych?
wokal79 pisze:Uczelnie raczej zyskają niż stracą, bo wiele nowych osób pomyśli o ukończeniu takiego kierunku studiów.
Obecnie ukończenie studiów kierunkowych (lub innych plus studiów podyplomowych z zarządzania nieruchomościami) jest obowiązkowe - jest to warunek konieczny uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu zarządcy. Jakim cudem po zniesieniu tego obowiązku chętnych na te studia miałoby być więcej, niż teraz? Skoro można będzie zostać zarządcą bez studiów (oszczędność czasu, wysiłku i pieniędzy)?
wokal79 pisze:Natomiast stracą dotychczasowi zarządcy (...) nawet posiadając stosowną wiedzę i doświadczenie trudno przekonać właścicieli do zmiany zarządcy, a co dopiero bez tego.
Jeżeli ci nowi zarządcy bez wiedzy i doświadczenia nie mają szans zdobycia klientów, to co stracą dotychczasowi zarządcy?
wokal79 pisze:Obecnie mamy bardziej rozwinięte społeczeństwo obywatelskie
Naprawdę wiesz, o czym piszesz? W Polsce nie ma w ogóle społeczeństwa obywatelskiego ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Spo%C5%82e ... ywatelskie ). Ale to inny temat. Sprawy obywatelskie (czyli udział w życiu publicznym) to co innego, niż zarządzanie prywatną własnością.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#11 Post autor: elmaz » 06-11-2012, 11:54

cdn pisze:
wokal79 pisze:rynek za parę lat się znów ułoży. Spadną ceny, wzrośnie jakość obsługi
...a wszyscy będziemy młodsi, piękniejsi i bogatsi, będziemy żyli długo i szczęśliwie...
Tak się składa, że tam gdzie jest autentyczna konkurencja, w dłuższej perspektywie ceny spadają a jakość rośnie. Więc nie wiem skąd ta ironia.
cdn pisze:
wokal79 pisze:Uczelnie raczej zyskają niż stracą, bo wiele nowych osób pomyśli o ukończeniu takiego kierunku studiów.
Obecnie ukończenie studiów kierunkowych (lub innych plus studiów podyplomowych z zarządzania nieruchomościami) jest obowiązkowe - jest to warunek konieczny uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu zarządcy. Jakim cudem po zniesieniu tego obowiązku chętnych na te studia miałoby być więcej, niż teraz? Skoro można będzie zostać zarządcą bez studiów (oszczędność czasu, wysiłku i pieniędzy)?
Można pracować jako informatyk, albo założyć firmę informatyczną bez kończenia studiów informatycznych, ba - bez kończenia jakichkolwiek studiów, a nawet bez matury. A jakoś na dobrych uczelniach, na dzienny wydział informatyki jak było 10 osób na miejsce, tak jest 10 osób na miejsce.
Przemyśl to.
cdn pisze:
wokal79 pisze:Natomiast stracą dotychczasowi zarządcy (...) nawet posiadając stosowną wiedzę i doświadczenie trudno przekonać właścicieli do zmiany zarządcy, a co dopiero bez tego.
Jeżeli ci nowi zarządcy bez wiedzy i doświadczenia nie mają szans zdobycia klientów, to co stracą dotychczasowi zarządcy?
Znam zbyt wielu idiotów i ignorantów po studiach, i zbyt wielu inteligentnych ludzi z olbrzymią wiedzą bez nich, aby utożsamiać wyższe wykształcenie z wiedzą i doświadczeniem. Zwłaszcza z tym drugim.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#12 Post autor: cdn » 06-11-2012, 13:01

elmaz pisze:Można pracować jako informatyk...
Można, ale ja nie o tym pisałem. Nie rozumiem, dlaczego zainteresowanie płatnymi studiami miałoby wzrosnąć po zniesieniu licencji, skoro nie tylko studia, ale i matura nie będzie wymagana. Notabene, ci bez matury na pewno na studia nie zostaną przyjęci.
elmaz pisze:Znam zbyt wielu idiotów i ignorantów po studiach
Zmień znajomych.
Twój komentarz znowu nie ma się nijak do mojego posta: dlaczego obecni zarządcy mieliby stracić klientów, skoro nowi nie mają szans na odebranie ich? To sprzeczność w rozumowaniu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”