Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

Zarząd sprawowany przez zatrudnioną przez wspólnotę osobę fizyczną lub prawną.
Także administrator zatrudniony do pomocy zarządowi właścicielskiemu.

Zaznacz jedną z wybranych opcji (możesz zmieniać swój wybór)

Jestem za zniesieniem obowiązku posiadania licencji zarządcy nieruchomości
143
92%
Jestem za zniesieniem obowiązku posiadania licencji zarządcy nieruchomości z zachowaniem wymogu posiadania wyższego wykształcenia przez zarządcę
6
4%
Jestem przeciwko proponowanej deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości
7
4%
 
Liczba głosów: 156

Wiadomość
Autor
Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#31 Post autor: Prim » 18-11-2012, 05:46

ondrasz pisze:uchwalona niedawno dyrektywa UE PRZYMUSOWO wprowadzająca obowiązek opomiarowania m.in.ciepła poprzez liczniki lub podzielniki kosztów, mówiąca o tym, że przepisy miejscowe krajów mają wprowadzać sankcje za uchylanie się od tego nakazu
Orientujesz się, czy będzie to dotyczyć tylko nowych budynków, czy także instalacji modernizowanych, czy może wszystkich budynków, także już wybudowanych?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Głosowanie w sprawie licencji zarządców nieruchomości

#32 Post autor: ondrasz » 18-11-2012, 10:13

Nie orientuję się.

Natomiast ta ogromna radość jaką kilka dni temu prezentował jeden z regionalnych dyrektorów sprzedaży jednej z firm rozliczających sugerowałaby że dotyczyć to może wszystkich - takiego "budyniu" na twarzy dawno nie widziałem :P
Również samo zapisywanie, że chodzi o podzielniki sugeruje że dotyczyć będzie to wszystkich - na etapie projektowania raczej już się projektuje rozdział poziomy łatwy do opomiarowania.

praktyka zapewne będzie wyglądała tak, że znowelizuje się prawo energetyczne i już... ewentualnie wprowadzą nam pewnie przepis mówiący że zmiany wchodzą w życie od... i tutaj dadzą z rok-dwa na przystosowanie się i szlus...
No chyba, że weszłoby to w warunki techniczne - wtedy zróżnicowanie miałoby szanse .

Nasz ustawodawca miewa na tyle "porąbane" pomysły, że dopóki nie zostaną wprowadzone w życie dopóty nie mamy najmniejszej pewności co może się zdarzyć :(

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarządca i administrator”